KSSK „GWARD” zaprasza do udziału w zawodach strzeleckich w Szubinie

131

Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo-Kolekcjonerskie „GWARD”, Oddział Szubin z okazji Dnia Flagi organizuje zawody strzeleckie o Puchar Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. prof. Emilia Chroboczka w Szubinie. Zawody odbędą się w dniu 8 maja 2021 roku na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Szubinie, ul. Jana Pawła II 5. wejście od strony Wesółka w godzinach 10:00 – 13:00 (boczny i centralny zapłon) w godz. od 13:00 – 14:00 (strzelba).

Celem zawodów jest integracja środowisk, popularyzacja strzelectwa sportowego i wyłonienie najlepszych strzelców.

Program zawodów:

Konkurencje skrócone: czas 5 minpistolet centralny zapłon 9 mm3 strzały próbne + 10 ocenianych, w pozycji stojącej odległość 25m, karabin boczny zapłon 0.22lr 3 strzały próbne + 10 strzałów ocenianych w pozycji stojącej, odległość 50m, strzelba załadowana 5 strzałów do celów metalowych na czas (za nietrafiony cel doliczone 3 sek. kary), strzelba rozładowana 5 strzałów do celów metalowych na czas (za nietrafiony cel doliczone 3 sek. kary)

Uczestnictwo: grupa powszechna

Klasyfikacja: indywidualna

Nagrody: za miejsca IIII w dwuboju P.K. puchar i dyplomy; za miejsca indywidualnie I III medale i dyplomy

Zgłoszenia: osobiście na miejscu przed rozpoczęciem zawodów, najpóźniej do godziny 12:00

Koszty uczestnictwa: wpisowe 50 zł od osoby startującej, strzelba 20 zł od osoby startującej.

Sprawy różne: ocenianie wyników będzie zgodnie z przepisami PZSS. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu zawodów. Protesty można składać do 30 min. po konkurencji po wpłaceniu 100 zł za protest. Przy strzelaniu z pistoletu dopuszcza się strzelanie z obu rąk. Klub zapewnia broń i amunicję do strzelania z pistoletu i karabinu bocznego zapłon oraz strzelby. Zawodnicy mogą strzelać z własnej lub użyczonej broni i amunicji. Karabiny muszą posiadać oryginalne przyrządy celownicze, w przypadku niejasności odnośnie używanej broni, o jej dopuszczeniu do zawodów będzie decydował przewodniczący komisji RTS lub kierownik zawodów. Dopuszcza się obserwację przestrzelin przez zawodnika przez lunetę (niedopuszczalne jest korygowanie i obserwacja oraz podawanie wartości przestrzelin przez inne osoby niż zawodnik w takim przypadku będzie dyskwalifikacja zawodnika). Z uwagi na panującą w kraju pandemię, organizator prosi o stosowanie się do obowiązujących wytycznych i zaleceń władz administracji centralnej i samorządowej.m.in. zachowanie reżimu sanitarnego, obowiązek odkażania rąk na wejściu i wyjściu na strzelnice zakrywania ust i nosa (maseczki).

Zawody wpisane są do kalendarza Pomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Klub zabezpiecza ochraniacze słuchu. Klub zapewnia ciepły posiłek (kiełbaska z grila).

W razie pytań można kontaktować się na adres mail: leszek.jas@wp.pl

Osoba kontaktowa: Pan Leszek Jaśkowiak tel. 601503963

Leszek Jaśkowiak