Lekcja online w ZS im. Stanisława Staszica w Nakle

26.09 2019 w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się lekcja języka niemieckiego za pośrednictwem Skype’a. Zajęcia, zorganizowane w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych 2019, były efektem współpracy nauczycielek języka niemieckiego p. Justyny Jamnik – Bojewskiej oraz p. Moniki Pilarskiej z p. Marią Konopacką, przedstawicielką Goethe Institut w Warszawie. Grupa 16 uczniów rozwiązywała ćwiczenia, oglądała filmy dydaktyczne oraz uczestniczyła w quizie, podsumowującym prezentowane treści . Młodzież korzystała w sposób produktywny ze smartphonów oraz stron internetowych  http://www.learningapps.org , http://www.kahoot.it, co dodatkowo urozmaiciło zajęcia dydaktyczne. Trzy pierwsze miejsca w konkursie zostały nagodzone przez nauczycielkę bardzo dobrymi ocenami.

Rozwój najnowszych technologii nie może być nie zauważony w planowaniu jednostek lekcyjnych, gdyż tylko w taki sposób można dotrzeć do szerszej grupy uczniów, którzy osiągają w ten sposób lepsze wyniki w nauce.

EDJ obchodzony jest od 2001 roku jako święto międzynarodowe  a jego inicjatorem była Rada Europejska z siedzibą w Strasburgu.

autor: Monika Pilarska