Lekcja przyrody w terenie

Na początku czerwca br. klasa IV c oraz 12 czerwca IV b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią miała niecodzienną lekcję przyrody w Komunalnym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Uczniowie dowiedzieli się, że woda w naszych domowych kranach pochodzi ze studni głębinowej, z ok. 70 m. Na ul. Drzymały woda ta jest uzdatniana i gotowa do picia. Uczniowie posmakowali wodę oczyszczoną m.in. z żelaza i mogli ją porównać z wodą znanych firm tj. Żywiec Zdrój. Według uczniów nasza nakielska woda była dobra.

Następnie klasy odwiedziły biologiczną oczyszczalnię ścieków, której jak sama nazwa wskazuje, zadaniem jest oczyszczanie ścieków pochodzących z okolicznych gospodarstw domowych, nie stosując chemicznych środków. Uczniowie mogli zobaczyć zanieczyszczenia jakie wpływają do oczyszczalni oraz na samym końcu wodę oczyszczoną, która wypływa rowami do Noteci, czyli powraca do natury.

Lekcja przyrody w terenie zakończyła się wspólnym grillowanie na śluzie nr 9, gdzie każdy uczestnik mógł skosztować upieczoną kiełbaskę zafundowaną przez KPWiK. Pogoda i humory dopisały znakomicie.
Uczniowie klas IV b i c