Listopadowy Dyskusyjny Klub Książki w Potulicach

29 listopada 2023 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach. Tematem rozmów była książka Elizabeth Strout pt. „William”.

Lucy Barton jest uznaną pisarką. Kolejne książki przynoszą jej rzesze czytelników, sukces oraz rozpoznawalność.  Ma za sobą traumatyczne dzieciństwo, w którym głód, nędza i przemoc były codziennością. Tylko swojemu samozaparciu zawdzięcza wyrwanie się z biedy.Jest również matką, wdową i rozwódką. Po śmierci ukochanego drugiego męża niespodziewanie w jej życiu zjawia się pierwszy mąż. Prosi ją o pomoc.Lucy rozumie, że dla pewnych osób nigdy nie będzie wystarczająco dobra.
Nieistotne z pozoru detale, słowa rzucane mimochodem i błahe, codzienne wydarzenia składają się na poruszającą opowieść o rozpadzie i kończeniu wieloletniego związku, by ocalić samą siebie i udać się na poszukiwanie własnego szczęścia.

„William” to opowieść o ludziach takich jak my. Poranionych, czasem nieufnych, czasem dzielnie mierzących się z trudami codziennego życia. Pełnych wątpliwości, a mimo to idących do przodu. Myśli Lucy – opuszczonej kobiety, do której ze swoimi kłopotami niespodziewanie wraca były mąż – są zrozumiałe i bliskie każdemu, kto kiedyś mocno kochał i bardzo się zawiódł.

Następne spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2024r. o godz. 15:00.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Sandra Lubaszewska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią, filia w Potulicach