Łobżenica: Pożar w domu jednorodzinnym w Dźwiersznie Wielkim

W dniu 15 grudnia 2022 roku o godzinie 11:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze pokoju w budynku jednorodzinnym w miejscowości Dźwierszno Wielkie.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Pile, OSP Łobżenica, OSP Wyrzysk, OSP Dźwierszno Wielkie, OSP Luchowo, OSP Święta, OSP Zakrzewo z powiatu złotowskiego oraz grupę operacyjną z KP PSP w Pile.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono rozwinięty pożar w jednym z pokoi domu jednorodzinnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przyjazdem straży pożarnej – nikt nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Dalsze działania polegały na usunięciu przez okno na zewnątrz domu nadpalonych elementów palnych w postaci resztek mebli oraz ubrań a następnie na pracach rozbiórkowych i dogaszaniu tlących się elementów konstrukcji stropu i dachu.

W działaniach trwających blisko 4,5 godziny udział brało 9 zastępów straży pożarnej oraz 41 strażaków.

Opracowanie: asp. Dominik Wróbel-Kowalski, KP PSP Piła,

Zdjęcia: mł. bryg. Michał Warykasz, KP PSP Piła i OSP Łobżenica