Łobżenica: V Retro Zlot Starych pojazdów i maszyn u sołtysa Zenka w Walentynowie

Zwyczajne niedzielne popołudnie. Słońce świeci, ptaki śpiewają, rośliny konają z upału, gdzieś tam daleko polska reprezentacja przegrywa z Holandią 1:2 na Euro. Leniwie płynie czas…
Ale nie w Walentynowie!
Oj, tam się dzieje! V Retro Zlot Starych pojazdów i maszyn u sołtysa Zenka przyciągnął tłumy ludzi – zarówno wystawców jak i odwiedzających.
Były traktory, samochody, motocykle i rowery( wszystko w ilościach hurtowych). I byli ludzie. Ludzie, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę i cudowny klimat. Bez nich nie byłoby tak wspaniale jak było! Niektóre ekipy zameldowały się w Walentynowie już w sobotę!
Na scenie rządzili Mateusz Marczykowski( chłopaku! To co Ty zrobiłeś dla tego Zlotu to wow…szacun! ) i Iwona Matejczyk – Obremska. Ale największy wkład w przygotowania mieli sołtys Zenon Polachowski i mieszkańcy sołectwa Walentynowo. I chwała Im za to!
A co tam się wczoraj działo? Sporo. Było top 5 i top 3 najciekawszych pojazdów w różnych kategoriach( i te słynne, niepowtarzalne statuetki sołtysa Zenka – rarytas!), konkurs na najciekawsze przebranie „z epoki”, parada pojazdów przez okoliczne wsie, konkurs na jak najdłuższe trzymanie felgi w wyciągniętych przed siebie rękach(nagroda – flaszka wódki”prosto z Pewexu i statuetka wykonana przez Zenona Polachowskiego to nie byle co!), były i nasze gminne maskotki Łobzik i Jego partnerka( dziękujemy Mai i Julii za wcielenie się w te postacie – a przy takiej temperaturze to – uwierzcie mi – wyczyn nie lada), fantastyczna oprawa muzyczna9 same polskie piosenki) przygotowana przez duet Ty i Ja – Ania i Wojtek jak zwykle niezawodni były przejażdżki „dzikiem”. powózką konną i powózka ciągniętą przez „ciapka”, zwyczajowe święcenie pojazdów, którego dokonał ksiądz rektor Piotr Lipski, bezpłatna loteria fantowa – dziękujemy Damianowi Długołęckiemu za ufundowanie nagród i masa innych atrakcji. Kto był – ten wie, nie ma co się rozpisywać.
Byli także goście – m.in. wicewojewoda Jarosław Maciejewski, wicestarosta pilski Stefan Kowal, Radni Rady Powiatu Zdzisława Bosak – Kawa i Kazimierz Wasiak, Radni RM – Sylwester Warpiński, Jerzy Suszyński, Mirosława Skoczek, Ryszard Biniak, Czesław Malak, Aldona Piskuła( która specjalnie na tę okazję napisała i zaprezentowała wiersz – świetny!  na czele z Przewodniczącą Alicją Wendą. Wypatrzyłam także sołtysów Piotra Klapę i Franciszka Kapeję oraz księdza Janusza Jezuska. Jeśli kogoś nie wypatrzyłam to sorry, ale tam były tłumy ludzi!
Tak, tak, tłumy. Wystawców było pewnie ponad dwustu. A odwiedzających..!
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy dołożyli choćby cegiełkę wsparcia do organizacji tej imprezy.
Impreza współfinansowana przez Powiat Pilski.
A sołtys Zenek i Mateusz już pewnie kombinują z kolejnym Zlotem
A zatem – do zobaczenia za rok!
Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy