Lotnisko z większą liczbą pasażerów w październiku i szansami na nowy rekord

Bydgoskie lotnisko ma za sobą kolejny miesiąc wzrostów pod względem liczby odprawionych podróżnych. W październiku obsłużyło ponad 35,5 tysiąca osób. A to podtrzymuje szanse na poprawienie całorocznego rezultatu z ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że osiągnięty w 2018 roku rekord wynosi nieco ponad 413 tysięcy pasażerów. W tym roku – od stycznia właśnie do końca października – z usług portu imienia Ignacego Jana Paderewskiego skorzystało ponad 368 tysięcy osób. Do najlepszego wyniku w historii brakuje więc niespełna 50 tysięcy osób. – Obecny wzrost liczby podróżnych w stosunku do ubiegłego roku wynosi blisko 4,5 procent – precyzuje Daniel Mackiewicz, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Nieco wyższy wzrost, bo niemal 8-procentowy, lotnisko odnotowało w minionym miesiącu. W październiku odprawiło bowiem 35 504 osoby, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku – niecałe 33 tysiące. W ostatnim miesiącu obowiązywania letniej siatki połączeń w PLB wykonano przeszło tysiąc operacji lotniczych.

Obecnie w porcie obowiązuje już zimowa siatka połączeń, w ramach której można skorzystać między innymi z nowego połączenia do Warszawy. Każdego tygodnia realizowanych jest dziesięć lotów z i do stolicy. – Połączenie z Warszawą oraz codzienne rejsy Lufthansy do Frankfurtu łączą nasz region z dwoma dużymi hubami lotniczymi – przypomina Mackiewicz. I dodaje, że dzięki temu bydgoszczanie i mieszkańcy województwa mają możliwość odbycia lotu w dowolnym kierunku na świecie.

Zimą, oprócz Warszawy, w rozkładzie lotów pojawią się także rejsy okresowe – w okresie ferii zimowych będzie można wybrać się do Tel Awiwu. Zlikwidowane zostało z kolei połączenie do Glasgow, ale wiosną kierunek szkocki wróci do rozkładu lotów – od początku kwietnia z Bydgoszczy będzie można udać się do Edynburga (bilety są już dostępne w systemach rezerwacyjnych).

W okresie zimowym PLB oferuje także loty na dwa podlondyńskie lotniska: Stansted (sześć razy w tygodniu) i Luton (trzy razy). Dostępne są również dwa inne kierunki na Wyspy Brytyjskie – Birmingham oraz Dublin (oba trzy razy w tygodniu). Ryanair oferuje także loty do Kijowa na lotnisko Boryspol (środa i niedziela).

ED – Metropolia Bydgoszcz