Magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia ukryty w książkach

Boże Narodzenie to „Najpiękniejsze Święta”. Wszystkich ogarnia „Mikołajkowy zawrót głowy”. Dzieci piszą listy, w których proszą o prezenty i starają się spełniać dobre uczynki, by na nie zasłużyć. Świat się wówczas zmienia.

Królowa Śniegu” przykrywa wszystko kołderką ze śnieżnego puchu. „Świąteczny aniołek” wyrusza w daleką podróż, by odnaleźć „Zagubioną owieczkę”, aby wspólnie z nią spędzić „Gwiazdkę u przyjaciół”.

Noddy pomaga Świętemu Mikołajowi” odszukać „Małe czerwone sanki”,po to, by ”Miś Pracuś– pomocnik Mikołajaspakował na nie wszystkie prezenty dla grzecznych dzieci. Przydatne jest nawet „Pudełko po butach”, w którym ktoś schował prezent dla „Dziewczynki z zapałkami”.

A kto w tym roku spędzi „Wesołe Święta z Kubusiem Puchatkiem”? Jeszcze nie wiadomo. Jednak kiedy zabłyśnie „Gwiazdka Betlejemska” wszyscy spotkamy się przy wigilijnym stole, by podzielić się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze na świecie. A do naszych domów przyjdzie ktoś z prezentami. Czy to będzie Gwiazdor, „Święty Mikołaj czy Dziadek Mróz” , to zależy od tego, gdzie mieszkamy. Są takie miejsca, gdzie prezenty przynosi Aniołek.

Te „Niezwykłe Święta” sprawią, że powstanie wiele wspólnych „Gwiazdkowych opowieści”.Jedną z nich znajdziecie w książce „Marysia i Boże Narodzenie”. Kto chce już teraz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, niech zajrzy do biblioteki. Tam w dziale dziecięcym znajdzie wszystkie świąteczne tytuły, które ukryły się w tym tekście.

Katarzyna Hass i Stefania Bielecka – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią