Mała kolejka – kolejna „Ciekawość świata” przed nami

Przed nami kolejna w miesiącu maju „Ciekawość świata” w Kcyni. W najbliższy czwartek, 25 maja 2023 roku o godzinie 18:00. spotykamy się w sali nr 1 Urzędu Miejskiego przy ulicy Rynek 23. Tego dnia odbędzie się spotkanie autorskie wokół książki Mała kolejka Michała Jankowskiego. Gościć będziemy autora książki, który opowie między innymi o tym, jak zbierał materiały do swojej publikacji.

Mała kolejka to nie tylko historia utraconego dziedzictwa materialnego, ale również opowieść o dawnym podróżowaniu, o rodzinnych wycieczkach, o miejscach, które straszliwie odmienił czas oraz o pracownikach kolei i o tym jak kolej, także ta mała, była niegdyś ważna –  tak autor książki, Michał Jankowski, zachęca do udziału w spotkaniu.

W latach 1895-1969 Bydgoszcz i Koronowo połączone były linią kolei wąskotorowej, funkcjonującej w ramach Bydgoskiej Kolei Powiatowej. Malowniczą trasą funkcjonowały kiedyś małe pociągi służące transportowi towarów i stanowiące podstawowy środek lokomocji. Kolejowy szlak tętnił życiem towarzyskim i turystycznym, obfitował w kąpieliska, restauracje i zakątki pełne atrakcji kulturalno-sportowych. (materiał Wydawcy – Wydawnictwo Pejzaż z Bydgoszczy)

Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej „Ciekawości świata”. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie.

Cykl „Ciekawość świata” odbywa się w Urzędzie Miejskim od października 2013 roku i jest finansowany z budżetu Gminy Kcynia. Dotychczas w ramach cyklu odbyło się przeszło 120 spotkań: wieczorów autorskich, projekcji filmów i opowieści podróżniczych. W czasie pandemii cykl odbywał się w formie spotkań on-line na fanpage Dźwiękowego Archiwum Kcyni na Facebooku. Wstęp na wszystkie spotkania „Ciekawości świata” jest bezpłatny.

Warto być „Ciekawym świata!”

 

Justyna Makarewicz Inspektor ds. kultury, oświaty i ewidencji zabytków Urząd Miejski w Kcyni