Mecenasi Krajny

Drodzy mieszkańcy regionu, Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” to wspaniałe miejsce, gdzie zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą poznawać bogate dziedzictwo naszego kraju: tańce, obrzędy, melodie, przyśpiewki. To także niesamowita przygoda łącząca ludzi o różnych pasjach. Zachęcamy Was do doświadczenia jej osobiście! Próby ZPiT „Krajna” odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.15 (sekcja dziecięca) oraz o godz. 18.00 (sekcja dorosła – od 16 roku życia).

Upowszechnianie polskiej kultury ludowej przez Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” byłoby jednak niemożliwe bez zaangażowania wielu podmiotów, które teraz chcielibyśmy Wam przedstawić.

Wśród instytucji nas wspierających znajduje się oczywiście Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią, Gmina Nakło nad Notecią oraz Powiat Nakielski. Przy realizacji wielu naszych krajeńskich pomysłów możemy liczyć także na pomoc Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Muzeum Kultury Ludowej w Osieku oraz Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.

Wartym uwagi jest zaś przede wszystkim fakt, że swoje wsparcie „Krajnie” oferują również przedstawiciele sektora gospodarczego: Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią, Dariusz Górzyński, firma SAATZ Sp. z o.o. z Warszawy oraz firma „Block & Sons” Tomasz Block z siedzibą w Wielkich Budziskach.

Jest nam niezmiernie miło, że trud podejmowanej przez nas pracy doceniają tak wyjątkowi przedsiębiorcy. Dzięki Wam, drodzy Dobroczyńcy, jako członkowie ZPiT „Krajna” możemy rozwijać swoje pasje związane z zachowaniem i promowaniem polskiego dziedzictwa kulturowego. Dzięki Wam nie tylko podnosimy jakość naszych prezentacji, ale również realizujemy marzenia.

Finansowe wsparcie w kwocie 13 300,00 zł, którego w ostatnim czasie Stowarzyszeniu Krajna udzieliły firmy: SAATZ Sp. z o.o. oraz „Block & Sons” Tomasz Block, pozwoli na organizację – w roku artystycznym 2019-2020 – doszkalających warsztatów muzycznych i tanecznych prowadzonych przez profesjonalistów z zakresu kultury ludowej. Warsztaty ruszają już 9. września 2019 roku. W ich efekcie opracowana zostanie choreografia dla ZPiT „Krajna” z tańcami, obrzędami i melodiami łowickimi. Już nie możemy się doczekać!

Dziękujemy.

Stowarzyszenie Krajna – działające na rzecz ZPiT „Krajna”