Mecze półfinałowe w Nakielskiej Lidze Siatkówki za nami

16 lutego w sali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbyły się mecze Nakielskiej Ligi Siatkówki, które wyłoniły finalistów tegorocznych rozgrywek. Okazali się nimi ekipy Starej Gwardii oraz NTS Juniorów.

I PÓŁFINAŁ – REWANŻ
Stara Gwardia NTS – Orzeł Osiek 2:0 (25:20, 25:17), AWANS: STARA GWARDIA NTS Protokół
W porannym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ze sobą zespoły Starej Gwardii oraz Orła Osiek. Tydzień temu to ci pierwsi bez większych problemów zwyciężyli 2:0. Tym razem też było podobnie. W pierwszym secie Orzeł próbował jeszcze nawiązać walkę- potrafił sprawić rywalom kłopoty zagrywką, przyzwoicie radził sobie w ataku i korzystał z zepsutych serwisów Gwardii. W miarę upływu tej partii NTS przejmował jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Od stanu 9:10 nie pozwolił przeciwnikom wyjść na prowadzenie, cały czas pozostając dwa- trzy oczka z przodu. Nie miał nadmiernych kłopotów z utrzymaniem przewagi, wygrywając seta do 20. W drugiej odsłonie Gwardia kontynuowała dobrą grę. Ustawiła wynik wówczas, gdy zagrywali Łukasz Blamowski i Waldemar Wnuk (14:4). Już wtedy było wiadomo, że Osiekowi będzie bardzo trudno odrobić straty. Cud się nie zdarzył, a przyjezdni zdołali w końcówce tylko podreperować wynik, ulegając do 17. To, że w ani jednym, ani w drugim spotkaniu nie ugrali nawet seta jest dużym zaskoczeniem, patrząc zwłaszcza na świetne wyniki w rundzie zasadniczej. Stara Gwardia na najważniejsze mecze sezonu zebrała jednak bardzo silny skład i ma duże szanse, by po raz pierwszy w historii tej drużyny sięgnąć po mistrzostwo NLS. Najwięcej punktów zdobył Maciej Tomczyński– 11.

O MIEJSCA 5-8
Lupus Team Sicienko – Atomowe Byki 1:2 (14:25, 25:20, 16:18), ATOMOWE BYKI ZAGRAJĄ O 5., A LUPUS TEAM O 7 MIEJSCE Protokół
W pierwszym meczu między tymi zespołami Atomowe nie dały szans rywalom, pozwalając im ugrać w sumie 24 punkty w całym meczu. Wydawało się, że podobny scenariusz jest możliwy również dzisiaj. Jednak dość niespodziewanie Wilki nawiązały walkę i były blisko doprowadzenia do złotego seta. Pierwszy set nie zapowiadał sensacji- po wyrównanym początku, w okolicach 10. punktu Lupus Team dopadł olbrzymi kryzys w grze. Gracze z Sicienka popełniali wiele prostych błędów, skutkiem czego była utrata dziewięciu punktów z rzędu i przegrana w tym secie do 14. W drugim zagrali znacznie lepiej, co pozwoliło im przez cały czas utrzymywać kontakt z rywalami. Skuteczny i w ataku, i w bloku był Michał Przybylski, wspierany przez Damiana Szczęsnego i Miłosza Miękczyńskiego. To właśnie skróty z zagrywki tego ostatniego w końcówce partii zapewniły Wilkom zwycięstwo do 20 i doprowadzenie do tie- breaka. W nim mecz przerodził się w pojedynek Jan Kwasigroch – Lupus Team, gdyż po stronie Byków właściwie tylko on zdobywał punkty. Na zmianie stron Atomowe prowadziły 8:6, zaraz potem 13:9, ale nie potrafiły dokończyć dzieła. Ich przeciwnicy nie poddali się i doprowadzili do gry na przewagi, w której to faworyci okazali się jednak ostatecznie lepsi. Warto zauważyć, że dzisiejszy mecz stał na znacznie lepszym poziomie niż ten zeszłej niedzieli, było w nim sporo walki i długich akcji. Najwięcej punktów zdobył Przybylski– 13 oraz Kwasigroch, który zdobywając ich 22 pobił swój rekord kariery oraz rekord sezonu 2019/2020.

II PÓŁFINAŁ – REWANŻ
Trzecia Fala – NTS Juniorzy 2:1 (25:20, 18:25, 16:14) Protokół ZŁOTY SET: 8:15, AWANS: NTS JUNIORZY Złoty set
Pierwsze spotkanie w ramach półfinału między tymi zespołami było niezmiernie wyrównane, a NTS zdołał je wygrać po obronie dwóch piłek meczowych. Dzisiaj było tak samo ciekawie. Trzecia Fala rozpoczęła z dużym animuszem i wiarą w zwycięstwo. Od pierwszych piłek przejęła inicjatywę i pozostawała na minimalnym prowadzeniu. Jej przeciwnicy grali niemrawo, popełniali wiele błędów i nie mieli lidera w ataku. Po stronie Fali dobrze dysponowany był Adrian Kufel, a świetną końcówkę zanotował Mikołaj Gardyza, który dwoma asami zapewnił swej drużynie zwycięstwo do 20. W drugiej partii to nadal Fala dyktowała warunki, ale tylko do stanu 13:11. Kiedy mogło się wydawać, że zaczyna budować przewagę, po stronie Juniorów na zagrywce stanął Michał Nurczyński i trudnymi serwisami odrzucił rywali od siatki. NTS wyszedł na prowadzenie, które spokojnie utrzymał do końca seta. W tie- breaku Juniorzy kontynuowali dobrą passę, przeważali na siatce i na zmianie stron prowadzili 8:5. Trzecia Fala nie spuściła jednak głów i zdołała doprowadzić do zaciętej końcówki. Juniorzy przy stanie 14:13 mieli meczbola, ale wtedy świetną obroną popisał się Szymon Piniarski, co podbudowało jego kolegów- Fala wygrała kolejne akcje i doprowadziła do złotego seta. Jego nieznacznym faworytem wydawali się być zwycięzcy tie- breaka, ale NTS postawiony pod ścianą wykrzesał z siebie to, co najlepsze. Po zmianie stron (8:7) dobry fragment w zagrywce i w obronie zanotował niewidoczny dotąd Jakub Kiersznicki, w wyniku czego Juniorzy zdominowali rywali i pozwolili ugrać im jeszcze tylko jeden punkt. Triumfowali do 8 i mogli cieszyć się z wymęczonego awansu do finału. Trzecia Fala zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, napędziła strachu faworytom, ale ostatecznie pozostanie im walka o najniższy stopień podium z Osiekiem. Najwięcej punktów u zwycięzców (bez złotego seta) zdobył Antoni Kwasigroch– 17, a u pokonanych Gardyza – 9.

MVP Kolejki: Jan Kwasigroch (Atomowe Byki)