Memoriał Wedera w Bydgoszczy z udziałem siatkarzy NTS Trójka Nakło

W dniach 28-30 grudnia w Bydgoszczy odbył się XVI Memoriał Sławomira Wedera w młodzieżowej siatkówce. W turnieju wzięły udział zespoły juniorów i kadetów z całej Polski, w tym NTS (kategoria junior).

Nakielscy juniorzy nie zaliczą Memoriału do udanych- po rozegraniu 6 meczów nakielanie zajęli odległe 8 miejsce. Wygrali dwa mecze- ze Spartą Kraków i UKS-em Plas Warszawa. Po rozegraniu wszystkich meczów w grupach wyłoniono półfinalistów:
A:
1. MOS Wola Warszawa – awans
2. Trefl Gdańsk – awans
3. Energetyk Poznań
4. NTS Trójka Nakło
B:
1. Chemik Bydgoszcz – awans
2. Skra Bełchatów – awans
3. UKS Plas Warszawa
4. AWFiS Gdańsk/Beijing China
5. Sparta Kraków
W meczach grupowych rozgrywano trzy sety bez względu na wynik. NTS w fazie grupowej ugrał zaledwie jednego seta (z Treflem Gdańsk) i zajęli czwarte miejsce w grupie. Aby rozstrzygnąć ostateczną kolejność w turnieju utworzono grupę walczącą o miejsca 5-9. Juniorzy z Nakła najpierw podjęli zespół z Krakowa i pokonali go 2:1. W ostatnim dniu rozgrywek NTS zmierzył się z dobrze znanym zespołem z Gdańska utworzoną z zawodników pochodzących z Chin. Bilans między tymi zespołami to 2:0 dla Nakła, jednak w Bydgoszczy lepsza była drużyna z Gdańska/Chin (1:2). Na zakończenie NTS wygrał 2:1 z Plasem Warszawa. W finale turnieju Chemik Bydgoszcz pokonał 3:2 MOS Wolę Warszawę, a trzecie miejsce w memoriale zajął Trefl Gdańsk.

Ostateczna kolejność:
1. Chemik Bydgoszcz
2. MOS Wola Warszawa
3. Trefl Gdańsk
4. Skra Bełchatów
5. Energetyk Poznań
6. Plas Warszawa
7. AWFiS Gdańsk/Beijing China
8. NTS Trójka Nakło
9. Sparta Kraków

Na zakończenie turnieje wręczono pamiątkowe koszulki, a także medale i puchary dla najlepszych drużyn. Wyróżniono także najlepszych zawodników indywidualnie.
Nakielanie nie mogą zaliczyć tego turnieju do udanych. Problemy ze skompletowaniem składu sprawiły, że w większości meczów musieli grać w eksperymentalnym ustawieniu. Do tego doszła „świąteczno-noworoczna” forma, w której zdecydowana większość rzeczy była do poprawy. Praktycznie w żadnym elemencie NTS nie zagrał na swoim poziomie. Już 19 stycznia rozegrają mecz o mistrzostwo województwa z Chemikiem Bydgoszcz. Obrońcy tytułu z zeszłego roku stanowczo muszą poprawić swoją grę, jeśli chcą myśleć o złotych medalach w lidze wojewódzkiej.

NTS wystąpił w składzie: Jakub Kiersznicki, Antoni Kwasigroch (kpt.), Maciej Świtalski, Nikolas Marasz, Michał Nurczyński, Borys Tacikowski, Hubert Kwiatkowski, Jakub Ziółkowski, Mateusz Grudzinski. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Więcej zdjęć z turnieju można obejrzeć na stronie BKS Chemik Bydgoszcz.

NTS Trójka Nakło

zdjęcie: BKS Chemik Bydgoszcz