Michał Krzoska wygrał XIV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Językowy „Poliglota”

Dzisiaj, 8 marca 2023 roku w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbył się XIV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Językowy „Poliglota” pod patronatem Tadeusza Sobola starosty nakielskiego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością języka angielskiego i języka niemieckiego. Do konkursu zgłoszono uczniów szkół podstawowych z Niepublicznej Szkoły Podstawowej KMK KOS w Kosowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach, Szkoły Podstawowej w Laskownicy, Szkoły Podstawowej w Turze, Szkoły Podstawowej w Mycielewie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Anielinach. Po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Nagrody i dyplomy wręczali: Tadeusz Sobol starosta nakielski i Agnieszka Andrzejewska organizator konkursy z ramienia szkoły w Lubaszczu. Przed wręczeniem nagród starosta złożył życzenia wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet, pogratulował uczestnikom konkursu znajomości języków obcych oraz życzył dalszych sukcesów. Gratulacje przekazał również dyrektor szkoły Piotr Michalak.

Pierwsze miejsce zajął Michał Krzoska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, drugie miejsce przypadło Annie Copija z Zespoły Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią, a trzecie miejsce zajął Filip Wąsowicz również z ZS-P nr 4 w Nakle nad Notecią.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa z drobnymi gadżetami. Podziękowania trafiły również do nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu.

 

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski