Mieszkańcy powiatu w dalszym ciągu tracą gotówkę przez nieostrożność

W ostatnich dwóch dniach nakielska policja aż trzykrotnie informowana była o przypadkach oszustw dokonanych podczas zakupów internetowych. Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o ostrożność przy zawierania tego typu transakcji.

Już wielokrotnie policja powiatu nakielskiego apelowała do mieszkańców o ostrożność przy zakupach przez Internet. Niestety w dalszym ciągu mundurowi odnotowują przypadki oszustw związanych z zawieraniem tego typu transakcji. Tylko w ostatnich dwóch dniach zgłoszono aż trzy tego typu przestępstwa. W każdym przypadku pokrzywdzeni informowali, że transakcja oraz kontakt ze sprzedawcą był bez zarzutu do czasu, kiedy nie zostały przelane pieniądze za dokonany zakup. Wtedy kontakt ze sprzedawcą się urywał.

Ponownie przypominamy, że zakupy w sklepach internetowych czy kupno produktów od osób prywatnych za pośrednictwem sieci jest jak najbardziej legalne jednak, jak się okazuje nie zawsze bezpieczne.

Warto dbać o swoją gotówkę, a aby mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani lepiej wybrać opcję zapłaty przy odbiorze towaru i po sprawdzeniu zawartości przesyłki. Tylko w ten sposób możemy uchronić się przez działaniem nierzetelnych sprzedawców, którzy oferując konkurencyjne ceny za towar oszukują i po otrzymaniu pieniędzy zrywają kontakt z kupującym. A zamówiony towar nigdy nie zostaje wysłany.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią