Mieszkaniec Kcyni odpowie za posiadanie amfetaminy

Kcyńscy policjanci podczas prowadzonej interwencji w jednym z mieszkań na terenie miasta znaleźli amfetaminę. Zatrzymany do sprawy 26-latek już usłyszał zarzuty i zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Kcyni ma miejsce awantura, wpłynęło na stanowisko kierowania szubińskiego komisariatu. Skierowanych na miejsce policjantów domownicy poinformowali, że sprawcą awantury jest 26-latek przebywający w mieszkaniu. Mężczyzna był agresywny, rzucał różnymi przedmiotami i ubliżał rodzinie.  

Mundurowi uspokoili agresora, a podczas rozmowy z nim zauważyli na łóżku opaloną szklaną lufkę, a pod stojącym obok łóżka krzesłem woreczek z białym proszkiem. Podejrzewając, że w mieszkaniu może być więcej zabronionych środków, mundurowi zdecydowali o dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń. Decyzja szybko okazała się słuszną. W szafce użytkowanej przez 26-latka mundurowi znaleźli jeszcze 9 woreczków z białym proszkiem.

Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie i po nocy tam spędzonej usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, bo jak się okazało w zabezpieczonych przez śledczych woreczkach było prawie 20 gramów amfetaminy.

Teraz decyzje w sprawie mieszkańca Kcyni podejmie sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne