Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej w nakielskim Staszicu

Dnia 6 grudnia 2023 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica. Zaproszenie przyjęło 5 szkół z terenu Powiatu Nakielskiego. Z Kcyni gościliśmy Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół z Lubaszcza. Przy piłkarskich zmaganiach nie zabrakło Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa z Samostrzela. Nakło reprezentowało trzy drużyny: Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz gospodarze Zespół Szkół im. Stanisława Staszica, którzy byli jednocześnie organizatorami rozgrywek.

Po losowaniu i krótkiej odprawie oficjalnie przywitano wszystkie drużyny oraz opiekunów, którzy przygotowywali młodzież do sportowych zmagań. Utworzono dwie grupy: A i B, w których grano systemem „każdy z każdym”. Rozegrano 6 meczów grupowych, które trwały po 12 min z ewentualnymi jednominutowymi karami. Tuż po rywalizacjach grupowych rozegrano mecze o konkretne miejsca. Organizator przewidział wyróżnienia indywidualne dla najlepszego piłkarza turnieju oraz najlepszego bramkarza.Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów w grupach i o miejsca: 

Grupa A
ZS Staszic Nakło – ZSCKR Samostrzel 0:1

ZS Staszic Nakło – I LO Nakło 4:0

ZSCKR Samostrzel – I LO Nakło 2:0 

Grupa B

ZSŻŚ Nakło – ZS Lubaszcz 4:1

ZSŻŚ Nakło – ZST Kcynia 2:1

ZS Lubaszcz – ZST Kcynia 3:3

Zespoły z pierwszych miejsc w grupach A i B rozgrywały mecz o 1 miejsce, drugich miejsc o 3 miejsce a z trzecich miejsc o 5 miejsce.
Mecz o 5 miejsce

I LO Nakło – ZS Lubaszcz 3:1

Mecz o 3 miejsce

ZS Staszic Nakło – ZST Kcynia 2:0

 Mecz o 1 miejsce

ZSCKR Samostrzel – ZSŻŚ Nakło 0:0 (4:3 rzuty karne)

Klasyfikacja końcowa:

1. ZSCKR Samostrzel

  1. ZSŻŚ Nakło
  2. ZS Staszic Nakło
  3. ZST Kcynia
  4. I LO Nakło
  5. ZS Lubaszcz

ZS Staszic Nakło zagrał w składzie: K. Zieliński, J. Ciszewski, M. Somrowski,
J. Ławski, A. Winklewski, K. Siekierka, O. Drożniak, O. Brust, M. Dych, J. Kurkowski, M. Król. Opiekunem zespołu i organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za sportową rywalizację, wysoki poziom gry a nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu zawodów. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary a wszystkie zespoły wróciły do szkół z pamiątkowym dyplomem. Puchar i dyplom najlepszego bramkarza odebrał Antoni Stawicki z ZSCKR Samostrzel a za najlepszego piłkarza Filip Dworecki z ZSŻŚ Nakło. Mecze sędziowali: Radosław Hyży, Dariusz Malikowski, Maciej Janka oraz Michał Stachowski. Podziękowania kieruję również do uczennic z 4d i 4f za sprawną obsługę tablicy wyników.

 

materiał: Michał Stachowski