Nakło nad Notecią: Minister Sportu wręczyła czek na modernizację stadionu miejskiego, który ma być gotowy w 2023 roku na 100-lecie Czarnych

Dzisiaj, 9 lipca 2020 roku do Nakła nad Notecią ponownie przyjechała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Wraz z nią przybył członek rady ministrów w kancelarii premiera Łukasz Schreiber. Spotkanie, które miało szczególny wymiar odbyło się na stadionie miejskim im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią, a związane było z przekazaniem Gminie Nakło nad Notecią czeku w wysokości 5 910 000 zł na modernizacją nakielskiego stadionu. W uroczystości uczestniczyli ponadto: Tadeusz Sobol – starosta nakielski, Adam Licznerski – wójt Bukowca, Witold Cybulski – wójt Złotnik Kujawskich, radni Rady Powiatu Nakielskiego, radni Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, prezesi i instruktorzy klubów sportowych z terenu gminy Nakło nad Notecią. Witając gości, burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała powiedział m.in: Ten stadion będzie służył mieszkańcom, ale także jako baza dla województwa kujawsko-pomorskiego. Koszt pierwszego etapu modernizacji stadionu to prawie 12 milionów złotych. Przypomniał o pierwszych rozmowach, jakie w tym temacie toczył z ministrem Łukaszem Schreiberem, aby wpisać to przedsięwzięcie do strategicznych inwestycji polskiego sportu. To się udało. Drugi etap działań to wniosek o wpis tej inwestycji do realizacji. Z tym wiązała się pierwsza wizyta minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, która zapoznała się ze stanem nakielskiego sportu i przyjrzała się odnoszonym sukcesom w różnych dyscyplinach. Burmistrz podkreślił, że dla sprawy modernizacji stadionu przyczyniły się zarówno osiągnięcia naszych sportowców, jak też przychylność radnych. Dodał, iż nie spodziewał się tak szybko ponownej wizyty pani minister, zaznaczając, że modernizacja powinna się zakończyć w 2023 r. – na 100-lecie KS Czarni Nakło.

Minister Łukasz Schreiber wyraził zadowolenie z pomyślnego zakończenia starań. Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oświadczyła, że ministerstwo przeznaczyło już na rozwój infrastruktury sportowej 2 mld zł. Przy okazji tej wizyty czeki odebrali także wójtowie Bukowca (4 733 700 zł) i Złotników Kuj. (1 183 300 zł). Po oficjalnej część przyszedł czas na wspólne zdjęcia z młodym sportowcami  i rozmowy.

 

Minister Łukasz Schreiber wyraził zadowolenie z pomyślnego zakończenia starań. Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oświadczyła, że ministerstwo przeznaczyło już na rozwój infrastruktury sportowej 2 mld zł. Przy okazji tej wizyty czeki odebrali także wójtowie Bukowca (4 733 700 zł) i Złotników Kuj. (1 183 300 zł).

opracował: Dariusz Wojciechowski

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

filmik – źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią