MiSSM Trzecia Fala na przodzie tabeli po I rundzie zasadniczej Nakielskiej Ligi Siatkówki 2021/2022

Ostatnia w tym roku kalendarzowym kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki obyła się bez niespodzianek. Trzy mecze padły łupem faworytów, a na fotelu lidera przerwę świąteczno- noworoczną spędzi MiSSM Trzecia Fala.

Gladiatorzy Stanika – MiSSM Trzecia Fala 0:2 (19:25, 21:25)

Mecz na szczycie był dość jednostronny, ale stał na wysokim poziomie. MiSSM, mimo że stawiła się w ledwie pięcioosobowym składzie, zagrała bardzo solidnie i nie dała szans Gladiatorom Stanika. W pierwszym secie kontakt między zespołami utrzymywał się jedynie do stanu 8:7. Wówczas Trzecia Fala serią udanych kontrataków zdołała zbudować przewagę, która pozwoliła im kontrolować grę do końca tej partii. W ataku nie do powstrzymania był  Jakub Majewski, który dorzucił też swoje trzy grosze na zagrywce. W wyniku tego Fala zwyciężyła z bezpieczną przewagą. W drugiej odsłonie Gladiatorzy stawili większy opór, skutecznie grali bracia Kierszniccy, zaś ich rywale nie byli już tacy bezbłędni. Końcówka seta to jednak ponownie koncert Majewskiego, który serwisem odrzucił przeciwników od siatki i nagle, od stanu 17:19, zrobiło się 23:19 dla Fali. Moment później mecz się zakończył, a wygrana pozwoliła Trzeciej Fali awansować na pozycję lidera na koniec pierwszej części rundy zasadniczej. Warto zauważyć, że jej kluczem do zwycięstw jest wyrównany skład, bowiem każdy ze skrzydłowych MiSSM uzbierał w tym spotkaniu od siedmiu do dziesięciu oczek.

WDS Pińsko – COL–MAR Elektryka 0:2 (19:25, 15:25)

Zespół COL – MAR-u w ubiegłym tygodniu nie zaprezentował się najlepiej i teraz pragnął zatrzeć to złe wrażenie. Udało się to w pełni, bowiem zawodnicy z Pińska nie stawili większego oporu i nie nawiązali wyrównanej walki. Mroczanie zagrali skutecznie w ataku, nie psuli zagrywek, co więcej, serwis był ich ważnym narzędziem do zwycięstwa. WDS miał problemy z przyjęciem, które rzutowały na dalsze elementy jego gry. Jedyny fragment, w którym przejął on inicjatywę, miał miejsce na początku drugiej partii. Wtedy, w wyniku rozluźnienia mroczan i dobrej gry Pińska, WDS prowadził nawet 9:2. COL – MAR dzięki atakom Miłosza Miękczyńskiego szybko jednak zniwelował straty, a zaraz potem wyszedł na prowadzenie. Od stanu 5:11 pozwolił przeciwnikom na ugranie ledwie czterech punktów i pewnie zwyciężył do 15, umacniając się na czwartym miejscu w tabeli. Pińsko zaś plasuje się niżej, walcząc z Kadetami o piątą lokatę.

NTS Młodzicy – NTS Kadeci 0:2 (13:25, 18:25)

Mecz pomiędzy młodzieżowymi drużynami NTS- u przebiegał pod dyktando starszych zawodników. Górowali oni nad Młodzikami we wszystkich elementach gry, pokazując wiele ciekawych zagrań. Szczególnie efektowne były ataki Mikołaja Garbaciaka ze środka, a także kilka mocnych zagrywek Miłosza Sierackiego. W porównaniu z początkiem sezonu widać znaczny progres w ich dyspozycji, z kolei Młodzicy nadal muszą szukać swojej szansy na wygranie choćby jednej partii w kolejnych meczach.

TABELA PO I CZĘŚCI RUNDY ZASADNICZEJ

M-SCE NAZWA DRUŻYNY MECZE PUNKTY SETY MAŁE PUNKTY Z:P
1. MiSSM Trzecia Fala 6 16 11:2 308:178 5:1
2. Stara Gwardia NTS 6 15 11:3 331:261 5:1
3. Gladiatorzy Stanika 6 14 10:3 312:242 5:1
4. COL- MAR Elektryka 6 9 6:6 278:262 3:3
5. NTS Kadeci 6 5 4:9 262:282 2:4
6. WDS Pińsko 6 3 3:10 199:296 1:5
7. NTS Młodzicy 6 0 0:12 117:300 0:6

  

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący

 1. Maciej Tomczyński   (Stara Gwardia NTS)  67 pkt
 2. Jakub Kiersznicki       (Gladiatorzy Stanika) 66 pkt
 3. Adrian Rohnka           (Stara Gwardia NTS)  44 pkt

Najlepsi atakujący

 1. Maciej Tomczyński   (Stara Gwardia NTS)  48 pkt
 2. Jakub Kiersznicki       (Gladiatorzy Stanika) 48 pkt
 3. Adrian Rohnka           (Stara Gwardia NTS)  35 pkt

Najlepsi serwujący

 1. Michał Nurczyński     (Gladiatorzy Stanika) 15 pkt
 2. Maciej Tomczyński   (Stara Gwardia NTS)  14 pkt
 3. Kacper Walkowiak    (NTS Kadeci)             13 pkt

Najlepsi blokujący

 1. Łukasz Oszczęda       (COL- MAR)             8 pkt
 2. Artur Prokop              (WDS Pińsko)            7 pkt
 3. Miłosz Miękczyński   (COL-MAR)              7 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki

 1. Jakub Kiersznicki       (Gladiatorzy Stanika) 16 błędów
 2. Miłosz Sieracki           (NTS Kadeci)             15 błędów
 3. Radek Kokoszewski   (COL-MAR)              12 błędów

I runda za nami, teraz następuje przerwa świąteczno-noworoczna, kolejna kolejka odbędzie się 9 stycznia. Rozpiskę spotkań podamy później.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć wszystkim zawodnikom oraz ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Niech świąteczny czas pozwoli Wam odpocząć, wzmocnić rodzinne więzi i radować się tym, co przynosi każdy dzień. Niech te święta dadzą radość i sprawią, że choć na chwilę zapomnicie o wszelkich troskach oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym nowym 2022 roku.

Życzy koordynator ligi Tomasz Marach

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

tekst: Stanisław Kwasigroch

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).