Mistrz Polski z Nakła!

Wielki sukces odniósł nakielski siatkarz Antoni Kwasigroch. Na odbywającym się w Krakowie w dniach 27-31 maja 2021 roku turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce, grając w zespole Chemika Bydgoszcz zdobył tytuł mistrza Polski. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych drużyn w kraju, w tym takie potęgi jak Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk czy AZS Częstochowa. BKS Chemik Bydgoszcz, którego podstawowym zawodnikiem jest wychowanek NTS Trójka Nakło – Antoni Kwasigroch, znalazł się w gronie najlepszych, wygrywając w eliminacjach wszystkie mecze. W turnieju finałowym drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Chemik Bydgoszcz pokonał w grupie Gwardię Wrocław 3-0, po bardzo zaciętym meczu Trefl Gdańsk 3-2 i na koniec tej fazy Asseco Resovię Rzeszów 3-1. W półfinale Chemik Bydgoszcz rozegrał chyba najbardziej dramatyczny mecz całego turnieju z zespołem AZS Częstochowa. Zespół Częstochowy prowadził już w meczu 2-0 i 24-22 mając w górze piłkę meczową i…przegrał to spotkanie 2-3! Sukces ten był możliwy m.in. dzięki wspaniałej postawie naszego zawodnika, który odebrał z rąk prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszarda Czarneckiego zasłużoną nagrodę dla najlepszego gracza meczu. Zdobył w nim 15 punktów, a imponował również zagrywką- serwował aż 25 razy, a pomylił się tylko raz!

W finale BKS Chemik zmierzył się z drugą niepokonaną drużyną turnieju – juniorami aktualnych mistrzów Polski seniorów – Jastrzębskim Węglem. Chemik tylko w pierwszym secie był słabszy od faworyzowanych rywali. Od początku drugiej partii to bydgoszczanie dominowali na parkiecie i bardzo pewnie zwyciężyli 3:1 (18:25, 25:19, 25:19, 25:14). Nasz zawodnik, tak jak przez cały turniej, stanowił podstawę w przyjęciu bydgoskiego zespołu, dodatkowo nękał przeciwników potężną zagrywką. Dzięki wspaniałej postawie całej drużyny może się razem z kolegami cieszyć z największego sukcesu w swojej karierze siatkarskiej – tytułu Mistrza Polski. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że Antoni Kwasigroch do momentu przejścia do zespołu BKS Chemik przez całą dotychczasową karierę – od minisiatkówki, przez młodzika i kadeta, aż po juniora występował w barwach NTS-u Trójki, osiągając z drużyną wiele sukcesów. Niech to stanowi wspaniałą zachętę dla młodych nakielskich siatkarzy do uprawiania tej pięknej dyscypliny. A Antkowi życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Redakcja

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).