Młodzi historycy z ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią na gali

Reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią w składzie: Tymoteusz Sprenger, Karol Dolacinski i Filip Osiński z kl. 7a uczestniczyła w Gali Laureatów i Finalistów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim, która odbyła się 14 czerwca  br. w Bydgoszczy. Wspomniany konkurs został przeprowadzony 18 kwietnia. Jego organizatorem był szkoła Podstawowa nr 57 w Bydgoszczy oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Powstanie Warszawskie to temat ciekawy, ale bardzo obszerny, składający się z wielu szczegółowych informacji. Dla uczniów klasy 7 uczestnictwo w tym konkursie było pewnego rodzaju wyzwaniem, ponieważ tematyka powstańcza pojawia się w podstawie programowej w klasie 8. Chłopcy pracowali indywidualnie na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych, a także w domu. Włożona praca i wysiłek przyniosły wymierne efekty. Spisali się znakomicie i uzyskali tytuł Finalisty. Dziś odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Należy wspomnieć, że wymieniona grupa: Tymoteusz, Karol i Filip oraz Karolina Idzik z 7c uczestniczyła także w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864” i  Wojewódzkim Przedmiotowym Konkursie z Historii organizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. W  konkursie „Losy żołnierza…” cała czwórka naszych uczniów uzyskała tytuł Finalisty etapu ponadwojewódzkiego. Natomiast w tzw. konkursie kuratoryjnym Karolina Idzik uzyskała tytuł Laureata, a Tymoteusz Sprenger tytuł Finalisty.

Z uczniami z wielką przyjemnością pracowała pani Alicja Borus.

Ogromne gratulacje dla uczniów, ich rodziców oraz nauczyciela.

 

Materiał: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią