Młodzicy NTS Trójka Nakło awansowali do I ligi

27 października 2019 roku w Bydgoszczy odbyła się druga kolejka II ligi wojewódzkiej ligi młodzików. W turnieju wzięły udział 4 zespoły, a najlepszą okazała się drużyna z Nakła.

W pierwszym meczu NTS zmierzył się z Chemikiem II Bydgoszcz. Dobry początek wyprowadził nakielan na prowadzenie 4:1. Po czasie dla trenera Kowalczyka NTS zdobył 1 punkt, ale za chwilę po 2 błędach z gry i trzech asach, to trener Zieliński przy stanie 5:6 prosił o czas. Dobre zagrywki i niewielka liczba błędów w dalszej części gry dały prowadzenie 13:9 i 14:12, a po serii Miłosza Sierackiego NTS prowadził 20:12. Set zakończył się zwycięstwem do 13. W drugim secie młodzi siatkarze Chemika nie podjęli walki i przegrali 25:8.

W kolejnym meczu turnieju AZS Toruń zmierzył się z zespołem SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka. Toruń bez problemów wygrał 2:0. W spotkaniu o 3. miejsce Chemik łatwo pokonał Kolibry 2:0.

W finale NTS zmierzył się z AZS-em. Toruński zespół zaczął bardzo dobrze posyłając 4 asy serwisowe. Po czasie dla trenera Zielińskiego nakielscy siatkarze zaczęli odrabiać straty i po chwili prowadzili 8:6. Kilka kolejnych akcji było wyrównanych, ale od stanu 11:10 NTS zdominował grę. Najpierw po 7-punktowej serii wyszedł na prowadzenie 18:10, by za chwilę kończyć seta 25:12. W drugim secie AZS zaczął od 3:0, ale po chwili przegrywał 3:5 i do końca seta na prowadzenie nie wrócił. Wyrównana gra znów do stanu 10:9 dla Nakła, a później przewaga NTS-u systematycznie rosła – 13:9, 16:11, 18:12, 23:15. W końcówce AZS zdobył jeszcze 4 kolejne punkty (23:19), ale to było zbyt mało by wygrać seta (25:19).

Dzięki temu zwycięstwu Nakło awansowało do I ligi, gdzie w następnej kolejce zmierzy się z bardzo mocnymi zespołami – Kosetem Grudziądz i Chemikiem I Bydgoszcz.