Młodzicy NTS-u rozpoczęli sezon ligowy

Wczoraj, 24 października 2021 roku w Bydgoszczy odbyła się pierwsza kolejka Gran Ligi młodzików. NTS rozpoczął sezon od rywalizacji z pierwszym i drugim zespołem bydgoskiego Chemika.

W pierwszym meczu turnieju zagrały ze sobą dwa Chemiki. Lepsi byli starsi, którzy wygrali 2:0.

W drugim spotkaniu nakielanie zmierzyli się z II zespołem Chemika. Dobra zagrywka po stronie NTS-u sprawiła, że pierwszy set padł naszym łupem (25:10). Do połowy drugiego seta wynik oscylował w okolicach remisu, ale później inicjatywę przejął NTS, który wygrał pewnie do 15.
W drugim meczu nie było już tak dobrze. Po wyrównanym początku spotkania gospodarze przejęli inicjatywę. Byli skuteczniejsi, i popełniając mniej błędów dość łatwo wygrali do 11. W drugim secie niewiele się zmieniło – NTS przegrał do 14.

Ostatecznie nakielanie zajęli II miejsce utrzymując się w I lidze. Spotkania w II lidze zostały przełożone na przyszły tydzień.

NTS wystąpił w składzie: Kacper Walkowiak (kapitan), Filip Koryluk, Wojciech Tyckun, Hubert Majewski, Joachim Stepka, Leon Waśniowski, trener Michał Nowak.

Kolejne spotkania zaplanowano dopiero na koniec listopada. Wcześniej młodzicy i kadeci NTS-u zaprezentują się w Nakielskiej Lidze Siatkówki.