Młodzicy NTS-u zagrali w I lidze

W niedzielę 5 stycznia 2020 roku młodzicy reprezentujący NTS Trójkę Nakło rozegrali kolejny turniej ligowy. Przeciwnikami były 2 najsilniejsze zespoły w województwie – Koset Grudziądz i gospodarz – BKS Chemik I Bydgoszcz. W pierwszym meczu nakielanie zmierzyli się z BKS-em. Spora liczba błędów po naszej stronie i dobra skuteczność w ataku bydgoszczan sprawiły, że pierwszego seta NTS przegrał 15:25. W drugim secie wyrównana gra trwała do stanu 5:5. Od tego momentu Chemik zdominował grę notując długie serie punktowe (11:5, 17:6, 22:7) i wygrał ostatecznie do 11.

W drugim spotkaniu NTS grał z Kosetem. O tym meczu niewiele można napisać. Mocna zagrywka z wyskoku zawodników z Grudziądza sprawiła, że nakielanie w ogóle nie podjęli walki przegrywając do 5 i 10.

W meczu pomiędzy Chemikiem i Kosetem lepsi okazali się siatkarze z Grudziądza, którzy wygrali pewnie 2:0 (25:21, 25:12).

W II lidze doszło do niespodzianki. Kolibry ograły na własnej sali drugi zespół Chemika i tym samym wygrały swój pierwszy mecz w lidze. Serdecznie gratulujemy!

Nakielanie spadają do II ligi, gdzie za tydzień zmierzą się z zespołami: BKS Chemik II Bydgoszcz, AZS OŚ Toruń i SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka. Miejsce rozegrania turnieju ligowego zostanie ustalone wkrótce.