Młodzicy wygrywają turniej II ligi w Toruniu

W niedzielę 16 lutego w nowej sali Szkoły Podstawowej nr 28 w Toruniu odbyła się 10 kolejka ligi młodzików. W ramach II ligi NTS zagrał z Kolibrami i AZS-em. Oba spotkania zakończyły się pewnym zwycięstwem nakielan.

W pierwszym spotkaniu siatkarze NTS-u zmierzyli się z zespołem SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka. Nakielanie od początku do końca kontrolowali spotkanie, choć w drugim secie seria błędów w końcowej części seta pozwoliła zbliżyć się Kolibrom na 1 punkt (z 20:12 na 21:15 i 21:20). Spokój w boiskowych działaniach sprawił, że NTS wygrał do 20.

W finale Nakło zmierzyło się z gospodarzem – AZS-em Toruń. Świetna gra nakielan i fatalne błędy torunian w pierwszej partii dały wynik 25:11. W drugiej odsłonie nakielanie nadal kontrolowali grę. Dobra zagrywka i skuteczność w kontratakach dały zwycięstwo 25:21.

W pozostałych meczach AZS wygrał z Chemikiem, a w meczu o 3. miejsce Kolibry pokonały Chemika.

Końcowa kolejność w turnieju:

1. NTS Trójka Nakło
2. AZS OŚ Toruń
3. SPS Kolibry Olender Sport Wielka Nieszawka
4. BKS Chemik II Bydgoszcz

NTS Trójka Nakło: Bartosz Kalinowski, Miłosz Sieracki, Mikołaj Garbaciak, Aleksander Hibner, Sebastian Hibner, Marceli Adasiak oraz Kacper Walkowiak, Nikodem Turbiarz, Szymon Dymek.

Za tydzień ostatnia kolejka, która rozegrana zostanie w Grudziądzu i połączona będzie z wręczeniem medali. Dzisiejszym zwycięstwem nakielscy młodzicy zapewnili sobie III miejsce w województwie, a co za tym idzie – grę w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski! Więcej szczegółów podamy za tydzień. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zdjęcia z turnieju: https://photos.app.goo.gl/GPyBmGfgUBM9cjdb9

NTS Trójka Nakło