MOB zaprasza na wykład „Karol Mondral – Franciszek Konitzer – Stanisław Brzęczkowski. Grafika w międzywojennej Bydgoszczy”

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza w dniu 12 czerwca 2024 roku o godz. 17:00 do gmachu głównego MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna) na wykład dr Barbary Chojnackiej, starszej kustoszki i kierowniczki Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu: Sztuka w Bydgoszczy pt. Karol Mondral – Franciszek Konitzer – Stanisław Brzęczkowski. Grafika w międzywojennej Bydgoszczy

Czy w międzywojennej Bydgoszczy powstało środowisko graficzne? Pierwsza odpowiedź, jaka mogłaby nam się nasunąć, brzmiałaby – nie! A jednak, kiedy zgłębimy meandry ówczesnego życia i środowiska artystycznego odnajdziemy twórców wyjątkowych,
o barwnych życiorysach, oferujących nam bogactwo graficznych doznań w zakresie tematyki, formy i samej techniki – od subtelnej akwaforty do ekspresyjnego drzeworytu. Do tego grona należy przybyły z Paryża Karol Mondral i graficy związani wcześniej z Pomorzem, którzy związali się z miastem na stałe – Franciszek Konitzer i Stanisław Brzęczkowski.

Wstęp: 10 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

 

 

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy