MOB zaprasza na wykład z cyklu: Malarstwo dawnych mistrzów

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza w dniu 23 lutego 2024 roku o godz. 17:00 do gmachu głównego MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna) wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu: Malarstwo dawnych mistrzów pt. Przelotne ptaki z Północy. Artyści, którzy rozsławili Italię

Bentvueghels albo Schildersbent byli jak przelotne ptaki. Przenosili się na chwilę do słonecznej Italii, ogrzewali się w blasku wielkich dzieł sztuki, a potem wracali w rodzinne kraje położne za granicą wielkich Alp. Zdobyte doświadczenia zabierali ze sobą, niełatwo było zapomnieć o wszystkich cudach, które zobaczyli, trudno było nie naśladować legendarnych twórców. Zdarzało się jednak, że niektórzy z nich osiadali we Włoszech i tak jak Van Wittel znacząco przyczyniali się do rozwoju malarstwa swojej nowej ojczyzny.

Alicja Jakubowska – z wykształcenia historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), absolwentka Royal Collection Studies (Londyn), stypendystka Fondazione Giorgio Cini (Wenecja), od 2007 pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie, obecnie kustoszka zbiorów malarstwa, od 2019 wykładowczyni podyplomowego studium historii sztuki w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie, kuratorka wystaw, m.in.: 36 x Rembrandt (2016), Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy (2021),  Mattia Preti. Partia tryktraka (2023) oraz pokazu dzieł Gaspara Van Wittela (w przygotowaniu).

Wstęp: 7 zł od osoby
Liczba miejsc ograniczona!
Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet.
Decyduje kolejność zakupu biletów!
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy