Monika Marach najlepsza. Wszystkie młodziczki Tarpana Mrocza wracają z medalami

Monika Marach została najlepszą sztangistką tegorocznych mistrzostw Polski piętnastolatków. W piątek, 25 października 2019 roku, I dnia, dziewczęta zakończyły rywalizację w ośmiu kategoriach wiekowych. Zawodniczka MGLKS Tarpana Mrocza Monika Marach przy wadze ciała 60,90 kg uzyskała w dwuboju 190 kg (88+102), co dało 254,29 pkt Sinclaira, za nią na podium znalazły się Myjak Małgorzata z LUKS Nowosądeczanina Powroźnik – 53,70 – 160 kg i 233,05 pkt oraz Dołęga Martyna z WLKS Siedlce Nowe Iganie – 64,40 – 169 kg i 218,59 pkt. Wśród dziewcząt najlepszych klubem mistrzostw LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl 38 pkt, przed MGLKS Tarpanem Mrocza 20, LSSS Maków Maz. 19,

W mistrzostwach Polski na pomoście w Ciechanowie oprócz Moniki Marach wystąpiły jeszcze trzy sztangistki Tarpana. Wszystkie również wracają z medalami. Złoty medal zdobyła w kategorii 45kg Hawryło Lidia – 96kg (43+53), srebrny medal zdobyła Najdowska Dominika w kategorii +76kg z wynikiem 159kg (74+85), a brązowy medal zdobyła Najdowska Weronika w kategorii 59kg z wynikiem 120kg (53+67). Gratulujemy zawodniczkom i trenerom.

tekst: Zbigniew Kubisz