Morsy Kcynia wsparły dzieci z Domu Dziecka w Kąłdrąbiu

W sobotę, 7 grudnia 2019 roku w Żninie odbył się VI Ogólnopolski Zlot Morsów, w którym uczestniczyło 40 morsów z Kcyni. Ice Team Morsy Kcynia dołączył się już drugi raz do charytatywnej akcji podczas, której wsparł dzieci z Domu Dziecka w Kołdrąbiu przekazanymi darami. 360 morsów w czapkach Mikołaja zanurzyło się w wodzie ”Małego Jeziora”w Żninie.

„Mikołaj trzyma formę” to hasło organizatorów, którym jest Żniński Klub Morsów. Do Żnina przyjechały kluby morsów z Gdyni, Janowca Wielkopolskiego, Kruszwicy, Gniezna, Bydgoszczy, Gąsawy, Szubina, Piły, Pakości i Kcyni. Wejście do wody poprzedziła zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka z Kołdrąbia i energetyczna rozgrzewka.

Wejście do wody nastąpiło przy temperaturze powietrza 4 stopni i temperaturze wody 2 stopni. W sobotę morsom towarzyszył silny wiatr i opady deszczu ale to nie przeszkodziło w odbyciu wspólnej kąpieli.

Po kąpieli na morsów czekała gorąca grochówka przygotowana na kuchni polowej, kawa, herbata ciasto i kanapki. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy WOPR i strażacy z miejscowej jednostki OSP.

tekst i fot. Robert Koniec