Mrocza: Kompletnie pijany kierowca forda wyeliminowany z ruchu

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca, którego z ruchu wyeliminowali wczoraj policjanci z mroteckiego komisariatu. 52-latek stracił prawo jazdy, a jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Patrolując dzisiejszej nocy (1/2.07.20) Mroczę policjanci z miejscowego komisariatu zwrócili uwagę na forda focusa, którego kierowca jechał całą szerokością drogi. Taki sposób jazdy pozwolił mundurowym przypuszczać, że kierowca jest kompletnie pijany, albo też z przyczyn zdrowotnych nie jest w stanie zapanować nad autem.

Ford został skontrolowany, a kiedy tylko otworzyły się drzwi auta stało się jasne, dlaczego siedzący za kierownicą mężczyzna nie potrafił utrzymać właściwego toru jazdy. 52-latek był kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Mieszkaniec powiatu człuchowskiego trafił do policyjnego aresztu, gdzie dochodzi do siebie. Jeszcze dziś (2.07.20) usłyszy on zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Wcześniej mundurowi zatrzymali mu blankiet prawa jazdy, a ostateczne decyzje w sprawie kary dla kierowcy podejmie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne