Mrocza: XVII Wrześniowe Biegi Feniksa za nami

W niedzielę, 25 września 2022, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, na Stadionie Miejskim w Mroczy odbyła się kolejna, już XVII edycja Wrześniowych Biegów Feniksa. Organizatorem imprezy pod hasłem: „Bieganie i zdrowy styl życia Twoim Nałogiem” był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” Mrocza przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy Mrocza oraz innych darczyńców i sympatyków stowarzyszenia.

W imieniu Zarządu LUKS Feniks otwarcia imprezy dokonał Prezes klubu Marcin Klebs wraz z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Mrocza Panem Jarosławem Odrobińskim oraz prowadzącym – Panem Andrzejem Brzóską.

W tegorocznych biegach czynnie wzięło udział ok. 200 osób, reprezentujących nie tylko Mroczę, ale także ościenne miejscowości. Rywalizacja przebiegła zgodnie z wiekiem uczestników, na różnorodnych dystansach, od 250m dla wieku przedszkolnego do 1700m w biegach otwartych.

Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy w kategorii dzieci poniżej 7 roku życia, natomiast ostatnia kategoria biegowa to bieg dla osób 35+. Po każdym biegu następowała dekoracja zwycięzców, a każdy ze sportowców otrzymał słodki upominek.

Medaliści w nagrodę otrzymywali medal z grawertonem oraz dyplom. Natomiast na zakończenie zawodów przewidziano losowanie nagród rzeczowych, których tradycyjnie było dużo. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano między innymi: rower, deskorolki, dart elektroniczny, zestawy do tenisa stołowego oraz badmintona, piłki, plecaki i wiele innych nagród.

Podczas zakończenia imprezy Prezes klubu podziękował wszystkim za udział i sportową rywalizację, Pani Marii Grochowskiej za czuwanie nad zdrowiem startujących. Osobne podziękowania należały się Zarządowi Klubu za wieloletnie zaangażowanie w popularyzację sportu masowego na terenie Gminy Mrocza oraz sponsorom.

Zarząd LUKS ,,Feniks” Mrocza składa podziękowania sponsorom i wolontariuszom za pomoc w organizacji biegów. Nagrody rzeczowe ufundowane zostały m.in. dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta i Gminy Mrocza na rozwój sportu na terenie MiG Mrocza w 2022 r.

Marcin Klebs