Mroteccy seniorzy na pikniku

Mroteccy seniorzy skupieni wokół Klubu Seniora w Mroczy to jedna z aktywniejszych i najliczniejszych (109 członków) grup działających na terenie miasta i gminy. Seniorzy wykazują się aktywnością społeczną, towarzyską i turystyczną. Tegoroczne „wakacyjne” wędrówki rozpoczęli dopiero w czerwcu. Wiadomo, że powodem późnego rozpoczęcia sezonu turystycznego był lockdown spowodowany pandemią koronawirusa. Mimo to udało się powitać lato nad Bałtykiem.

W lipcu seniorzy uczestniczyli w imprezie integracyjnej w Luchowie, gdzie wspólnie bawili się z seniorami Klubu Seniora z Więcborka. Natomiast w sierpniu odwiedzili Toruń , by uczestniczyć w pokazach świetlnych podczas Bella Skyway Festiwal.

Chociaż na dworze jeszcze nie widać nadchodzącej jesieni,to czas już rozstać się z letnimi wypadami. Ostatni taki letni wypad to wyjazd na Ranczo Amadeusza w Bielawach. W czwartek, 26 sierpnia 2021 roku mroteccy seniorzy gościli na Ranczu Amadeusza. Na miejscu gospodarz p. Andrzej ciepło wszystkich powitał, po czym opowiadał jak prowadzi takie gospodarstwo. Właściciel Rancza to prawdziwy miłośnik zwierząt.Na terenie gospodarstwa znajduje się mini zoo, a w nim kózki miniaturki, króliki, gęsi, różne ozdobne ptaki np. pawie. Największe zainteresowanie wzbudzały mieszkające w gospodarstwie zwierzęta egzotyczne.

Najodważniejsi mogli wziąć na ręce pająka, węża czy syczącego, olbrzymiego karalucha z Madagaskaru. Można było nakarmić szopy, które jadły wprost z ręki, czy pogłaskać skunksa z należytą ostrożnością.

Jak przystało na piknik na Ranczo były kiełbaski z grilla (przygotowane  przez gospodarza) oraz smakowita drożdżówka. Była także wspólna zabawa i tańce przy muzyce. Seniorzy żałują, że lato kończy się, a wraz z nim letnie wycieczki.

Dziękujemy gospodarzowi p. Andrzejowi za miłą gościnę. Cieszymy się, że spędzony dzień w tym magicznym miejscu w towarzystwie różnorodnych zwierząt i przyrody  był pełen uśmiechu i radości.

Przygotowała: G. Wiśniewska Klub Seniora w Mroczy