Nadchodzi czas Bożego Narodzenia! Jasełka i kolędy w nakielskim Staszicu

19 grudnia 2019 r. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią celebrowali nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Klasa I aP (liceum ogólnokształcącego) wystawiła jasełka. Była Święta Rodzina z Dzieciątkiem, Marią i Józefem. Była tradycyjna rodzina i tradycyjnie przystrojony stół i choinka. Był pięknie dostojny anioł i diabeł, który wyglądał jak kot. Byli Trzej Królowie, którym zepsuła się nawigacja, ale zdeterminowani – ostatecznie trafili do Betlejem. Był Kevin sam w domu, który uciekł z telewizora i stał się niespodziewanym gościem. Był Święty Mikołaj z prezentami. I było – przede wszystkim – dobre przesłanie: spotkanie wszystkich przy wigilijnym stole i najserdeczniejsze życzenia. Młodzi aktorzy zagrali świetnie!
Po jasełkach nadszedł czas na wspólne śpiewanie, przy gitarowym akompaniamencie p. Wojciecha Tyborskiego. Tradycyjne polskie kolędy i popularne piosenki świąteczne połączyły wszystkich.
Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski prowadzony przez p. Karola Lizaka. Jasełka przygotowała i wyreżyserowała p. Joanna Betscher, a ich tekst napisał Maciej Muzalewski.

Maciej Muzalewski