Nadzieja podbiła Maltę

W dniach 2-9.11.2019 mieliśmy możliwość odwiedzić Maltę, by śpiewem móc promować naszą Małą Ojczyznę – Nakło nad Notecią. Bezpiecznie wróciliśmy już do domu. Oto jak na „gorąco”, zaraz po wylądowaniu na poznańskim lotnisku, podsumowaliśmy ten wyjazd:

„To był bardzo intensywny tydzień. Dla nas, z racji na śpiew podczas koncertów, prób, czy warsztatów. Łatwo nie miały też krokomierze w naszych telefonach, które grzały się do czerwoności, za sprawą pokonywanych tras. Udało nam się odwiedzić znaczną część Malty, a także Gozo. Przejechaliśmy autobusami (z dachem i bez) wyspę wzdłuż i wszerz na 1 bilecie, co każdemu możemy polecić z czystym sumieniem, bo to żadna filozofia. Kiedy znudziły nam się już maltańskie „PKSy” pokonywaliśmy odległości drogą wodną. Próbowaliśmy lokalnych potraw i specjałów – królika, koziego sera, czy ftirę, śCISKając przy tym w dłoniach tamtejsze napoje chłodzące (ciepły listopad nam się trafił w tym roku). Podążaliśmy śladami twórców Gry o Tron odwiedzając lokacje z serialu. Doświadczyliśmy przy tym maltańskich skrajności – od pięknych bogatych i czystych miejsc, po totalne ruiny, biedę czy brud tamtejszych ulic. Jedno jest pewne – widok na Vallettę z tarasu Hotelu Marina w Sliemie z pewnością zostanie z nami na długo.

Zapytacie dlaczego to wszystko nas tak cieszy? Wychowaliśmy się w małej miejscowości. Nigdy nie marzyliśmy o podróżach. Zawsze najbardziej zależało nam by śpiewać! I to właśnie dzięki śpiewaniu możemy teraz zwiedzać świat. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia Gminie Nakło nad Notecią, a przede wszystkim Nakielskiemu Ośrodkowi Kultury z Michałem Dubkowskim na czele. Bez Was by się to nie udało. Dziękujemy także o. Joe i Noelowi z parafii pw. Jezusa z Nazaretu w Sliemie, którzy pomogli zorganizować nam 2 koncerty, które zaśpiewaliśmy dla zgromadzonych wiernych. Jeden z tych koncertów transmitowany był w telewizji Smash.

Wylądowaliśmy już w Poznaniu. Czas na powrót do Nakła nad Notecią. Jeżeli zastanawiacie się jakie mamy dalsze plany to  przełączamy się teraz w tryb prób. Przygotowujemy się do czegoś, o czym powiemy Wam niebawem – dlatego pozostańcie z nami w kontakcie i #badzcie_przy_Nadziei”.

tekst i zdjęcia: Szymon Niemczewski
chór Nadzieja