Najbardziej wyczekiwane zajęcia projektu

Zajęcia jogi były najbardziej wyczekiwaną formą aktywności, oferowaną w projekcie Akceptuję – formy aktywizacji społecznej osób niesamodzielnych. 17 lutego 2020 r. od godziny 15:30 Panie i Panowie uczestniczący w projekcie wzięli udział w pierwszych zajęciach.

Poniedziałkowa praktyka jogi została przyjęta z dużym entuzjazmem. Pojawiła się cała grupa uczestników – każdy spróbował swoich sił. Trening prowadziła Irena Kocikowska, organizująca zajęcia pn. Joga Od-Nowa, która pomogła uczestnikom zadbać o zachowanie prawidłowych pozycji podczas wykonywanych ćwiczeń oraz o zwiększenie świadomości własnego ciała i osiągnięcie zrelaksowania, co na pewno pozytywnie wpłynęło na pozbycie się stresów i frustracji dnia codziennego.

Joga będzie odbywać się 2 razy w tygodniu do końca trwania projektu czyli do czerwca 2020 roku. Taka częstotliwość treningów na pewno pozytywnie wpłynie zarówno na aspekty fizyczne, jak i mentalne uczestników.

Projekt jest objęty grantem realizowany w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi 11 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią