Najlepsi crossfitowcy Wojsk Obrony Terytorialnej przyjadą do bydgoskiego Myślęcinka

Po ubiegłorocznym święcie 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek kolejny raz wypełni się żołnierzami WOT.
Już w dniach 25-26 maja 2024 r. na Polanie Różopole odbędą Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w crossficie „CrossWOT”. Najsprawniejsi żołnierze z brygad i centrów szkoleń WOT z całego kraju zmierzą się w szeregu konkurencji, które pozwolą wyłonić zwycięzców w kilku kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Rywalizować ze sobą będą zarówno żołnierze zawodowi, jak i żołnierze ochotnicy pełniący terytorialną służbą wojskową lub służący w ramach aktywnej rezerwy.
Sportowe zmagania rozpoczną się uroczystą zbiórką reprezentacji brygad w sobotę o godzinie 08.15. Rywalizacja sportowa będzie bardzo zróżnicowana i interesująca. Konkurencje, jakim stawią czoła żołnierze to m.in. PLATE BURPESS padnij/powstań z obciążeniem – talerzem trzymanym w rękach (kobiety – 10 kg, mężczyźni 15 kg), THRUSTER – przysiad połączony z wyciśnięciem sztangi z obciążeniem ponad głowę (kobiety – 25 kg, mężczyźni 40 kg), czy LUNGES – przejście z obciążeniem-talerzem wykrokami odcinek 30 m (kobiety – 10 kg, mężczyźni 15 kg).
Brzmi prosto? Sytuacja ulega zmianie, kiedy to wszystko trzeba wykonać w dużej ilości powtórzeń i ograniczonym reżimie czasowym. Na dokładkę pompki, brzuszki i wskoki na skrzynię. Pod koniec zawodów sprawność fizyczna schodzi na dalszy plan i zawodnicy kończą rywalizację siłą woli. Wszyscy przyjeżdżający na zawody na szczeblu Wojsk Obrony Terytorialnej są perfekcyjnie przygotowani fizycznie, dlatego ostatecznie zwyciężają najsilniejsi psychicznie z największą determinacją i siłą woli.
Zawody będą otwarte dla publiczności, dlatego każdy może przyjść i zobaczyć najsprawniejszych terytorialsów na własne oczy. Słoneczna pogoda sprzyja spacerom, szczególnie na Polanie Różopole w bydgoskim Myślęcinku. Za to rywalizacja w tak wysiłkowym sporcie jakim jest crossfit będzie jeszcze trudniejsza.
Oficer prasowy 8.K-PBOT – kpt. Paweł BANASIAK