Najmłodsi uczniowie nakielskiej „dwójki” rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, mundurowi z Nakła zajmujący się działalnością profilaktyczną, rozpoczęli wizyty w placówkach oświatowych na terenie gminy. Jako pierwsi policyjną profilaktyką objęci zostali najmłodsi uczniowie nakielskiej „dwójki”.

Bardzo ważnym jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze i nie tylko. Corocznie w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci powiatu nakielskiego spotykają się z uczniami w różnych placówkach oświatowych i uczą ich zasad ruchu drogowego i przypominają ważne kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Jako pierwszych, mundurowi odwiedzili uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Zajęcia dla dzieci prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi mł. asp. Łukasz Szczepaniak i mł. asp. Patryk Dutkiewicz.
Policjanci wiele uwagi poświęcili kwestiom związanym z ruchem drogowym. Przypominali dzieciom, że poruszając się po drodze muszą bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów, iść właściwą stroną drogi, ustępować pierwszeństwa pojazdom, a przez jezdnię przechodzić jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Mundurowi przestrzegali też przed zabawami w rejonie dróg i zwracali uwagę dzieciom, aby nosiły na plecakach i odzieży elementy odblaskowe, przypominając, jaką rolę pełnią świecące elementy. Dzieci uczyły się też znaków i sygnałów drogowych, a poznane zasady miały okazję również ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego.
Mowa była też o numerach alarmowych i przypadkach, kiedy należy z nich korzystać, a także o zachowaniu podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia.
Prócz rad, policjanci mieli dla dzieci także prezenty, tj. kolorowanki i odblaski zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią