Nakielski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę na ferie zimowe

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe w województwie kujawsko – pomorskim. Nakielski Ośrodek Kultury z tej okazji przygotował bogatą ofertę dla najmłodszych mieszkańców Nakła oraz okolic. „Magiczne drzewo” to książka Andrzeja Maleszki, na podstawie której przygotowane będą zabawy, jest ona także inspiracją do rozmów o dziecięcym świecie, to także temat zajęć prowadzonych w Nakielskim Ośrodku Kultury w pierwszym tygodniu ferii. Ponadto w programie poruszany będzie problem uzależnień, a także dzieci wezmą udział w różnego rodzaju zajęciach: muzycznych, integracyjnych, tanecznych, teatralnych, plastycznych oraz sportowych. Dodatkową atrakcją są warsztaty zatytułowane „Piernikowe tajemnice”, podczas których maluchy zamienią się w małych twórców korzennych pyszności, a także warsztaty plastyczne pt. „Śnieżna kula”. Uczestnicy tego spotkania spróbują wyczarować swój mały magiczny świat przykryty śniegowym pyłem. Podczas naszej wędrówki pełnej zapachów, kolorów i kształtów odwiedzimy także Krainę Słodkości oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Dzieci oprócz anegdotek dotyczących historii higieny, wykonają swoje mydełka, a w „Karmelowej Krainie” lizaki lub czekolady. Na zakończenie organizatorzy zapraszają do Cafe Kino na ciekawy film dla najmłodszych.

Całkowity koszt wszystkich atrakcji wynosi 100 zł. Zajęcia odbywać się będą w Nakielskim Ośrodku Kultury, zapisy w sekretariacie nr tel. 52 386 08 62.

Ale to nie koniec atrakcji, interesujące oraz twórcze zajęcia odbywać się będą także w wiejskich domach kultury w Paterku, Ślesinie, a także w świetlicach wiejskich. Szczegółowe informacje na stronie: nok.naklo.pl”

Lidia Bembnista – Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego