Nakło nad Notecią: Bajki z różnych stron świata, które pamięta mama i tata

W dniach od 8 do 15 maja 2022 roku obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Święto to jest corocznie organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po to, by promować czytelnictwo oraz biblioteki i bibliotekarzy. W tym roku hasło przewodnie to :
„ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU”. Filię Ogólną na oś. Łokietka odwiedziły dzieci z przedszkola nr 3 „Bajkowa łąka”. Razem z przedszkolakami wyruszyliśmy w podróż, w której uczestnicy spotkania usłyszeli o bajkach z różnych stron świata, które pamiętają mama i tata. Przedszkolaki dowiedziały się, gdzie mieszkał Rumcajs, gdzie wędrowała Pyza, jak to było w bajce „Proszę słonia” i „Pomysłowy Dobromir”, co potrafił „Zaczarowany ołówek”, kto był autorem „Reksia” i o przygodach Ćwirka, który mieszkał w bocianim gnieździe, o przygodach „Ferdynanda Wspaniałego” i dlaczego Bolek i Lolek nie mieli przygód w Kosmosie. Wiele z tych bajek dzieci znają, a na buziach widoczny był ogromny uśmiech.
Po wysłuchaniu dawnych opowieści mali goście mogli zapoznać się z literaturą stosowną do wieku. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał SOWĘ, symbol mądrości. Dziękuję małym słuchaczom i do zobaczenia niebawem.

Stefania Bielecka – Filii Ogólnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią