Nakło nad Notecią: Bibliotekarz poleca -„Dziewczynka z ciasteczkami”

„Dziewczynka z ciasteczkami” autorstwa Ewy Formelli to, mimo zimowej okładki, niezwykle ciepła opowieść o przeznaczeniu, któremu musi pomóc pewna dziewczynka.

Autorka stworzyła  bardzo przyjemną, lekką w odbiorze powieść, która zachęci czytelników do sięgnięcia po nią przed świętami. Chociaż akcja toczy się w okresie około świątecznym, to treść jest bardzo uniwersalna. To książka o życiu w samotności, o przebaczeniu i odwadze, by dać sobie szansę na szczęście. Autorka porusza trudne tematy, ale nie zabraknie tu żartów sytuacyjnych i zabawnych zdarzeń. Dodatkowo, przez cała powieść przewijają się wspomnienia Gdańska podczas wojennej zawieruchy, co dodaje powieści głębi i nostalgicznej nuty. Urokliwy Gdańsk niegdyś zniszczony przez wojnę, do którego zabiera nas autorka, obecnie jest przystanią dla spragnionych miłości i ciepła dusz.

„Stare gdańskie kamieniczki otulone pięknymi legendami” i… ona. Kilkuletnia dziewczynka, potrafiąca godzinami słuchać wojennych wspomnień z dzieciństwa babci-sąsiadki, która jest w tanie rozbawić nawet najsmutniejszego sąsiada. A przy okazji sprawić, że święta mogą być magiczne dla każdego, a miłość może rozpalić nawet najzimniejsze serca.”

Zapraszamy do wypożyczeń książek o tematyce świątecznej.

Autor: Sandra Pruska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią