Nakło nad Notecią: Dziewczęta z „Trójki” najlepsze w gminie w mini siatkówce

W poniedziałek 9 stycznia 2023 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Szkół Podstawowych w mini siatkówce dziewcząt (czwórki) w ramach rozgrywek „Igrzyska Dzieci”.

Zespoły składają się maksymalnie z dziesięciu zawodniczek. W pierwszym secie grają cztery osoby plus rezerwowa w drugim secie pozostałe cztery osoby plus rezerwowa. W przypadku konieczności rozegrania trzeciego seta grają dowolne cztery osoby.

Do rywalizacji przystąpiły dwie podstawówki: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku oraz gospodarze Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią.

Wynik spotkania:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku

2 : 0 (10, 9)

Ostateczna kolejność:

1 miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle,

2 miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku,

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Nina Boińska, Zofia Boińska, Hanna Ignasiak, Oliwia Jasińska, Amelia Klesińska, Zuzanna Kurdej, Oliwia Raut, Nadia Sierzchuła, Nicole Trzcińska i Emilia Wilczek, opiekunem zwycięskiej drużyny jest pan: Filip Strojny.

Organizatorem zawodów była Spółka Nakielski Sport w Nakle nad Notecią. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar, a drużyna z Paterka dyplom. Zespół dziewcząt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią będzie reprezentował naszą gminę na zwodach powiatowych, które odbędą się 13 lutego o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie.

 

Tekst i zdjęcia: Marcin Jankowski