Nakło nad Notecią: Dziewczęta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 najlepsze w piłce nożnej dziewcząt

9 maja 2022 roku na boisku „Orlik” Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w kategorii Igrzysk Dzieci (2009-2010) w Piłce Nożnej Dziewcząt. W rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej zespoły składają się z max dwunastu zawodniczek. Podczas gry pięć zawodniczek w polu plus bramkarka. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z małymi uproszczeniami, jak np.: gra bez spalonego, zmiany hokejowe. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły. Nakielskie podstawówki nr 2, 3 i 4 oraz Szkoła Podstawowa z Paterka. Zawody rozegrano systemem pucharowym. Po przeprowadzonym losowaniu kolejność spotkań była następująca:

SP nr 2 w Nakle – ZS-P nr 4 w Nakle   0 : 1

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P nr 4 w Paterku   7 : 1

mecz o III miejsce:

SP nr 2 w Nakle – ZS-P w Paterku   3 : 3

mecz o I miejsce:

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P nr 4 w Nakle   1 : 4

Ostateczna kolejność:

1 m. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle nad Notecią

2 m. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią

3 m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

3 m. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Maja Dubkowska, Eliza Kakuszke, Olga Mańkowska, Lena Mazur, Weronika Mycek, Zuzanna Okpisz, Karolina Szcześniak, Alicja Urbańska, Julia Zmudzińska, Zofia Zwolińska, opiekunem zespołu jest pani Bogusława Kopras.

Organizatorem zawodów była spółka Nakielski Sport w Nakle. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar a pozostałe drużyny dyplomy. Zespół dziewcząt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle będzie reprezentował naszą gminę w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbędzie się 23 maja w Bydgoszczy.

zdjęcia i tekst: Marcin Jankowski