Nakło nad Notecią: Festiwal Muzyka nad Notecią. Zobacz kto wystąpi

Już dzisiaj, 29 sierpnia 2021 roku na Stadionie Miejskim w Nakle nad Notecią odbędzie się Festiwal Muzyka nad Notecią. 6-cio godzinną dawkę muzyki zapewnią artyści lokalni oraz znani muzycy.

Otwarcie bram festiwalu nastąpi o godz. 15:00. Od tego momentu będzie można korzystać ze strefy gastro, a także atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Koncerty rozpoczną się o godz. 16:00. Lokalną scenę muzyczną reprezentować będą: Aleksandra Bednarek, Sandra Pawlikowska, Julia Konkol, Kamil Kmieć, Wiktoria Vollmuller oraz Norbert Pilarski z zespołem.

Następie wystąpi Robert Janowski – piosenkarz, kompozytor, aktor. Na swoim koncie ma 7 albumów studyjnych, liczne role aktorskie w filmach i serialach, a także prowadzenie programu „Jaka to melodia?”. Doskonale wiecie o kogo chodzi, dlatego przejdziemy do kolejnego punktu festiwalowego programu.

Zespół LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. 4 albumy studyjne pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. „Tu”  Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”. Utwory takie jak „Napraw”, „Nice”, „Jutro”, „Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music). Teraz przyszedł czas na Nakło nad Notecią i scenę Festiwalu Muzyka nad Notecią.

Na koniec sceną zawładnie Sarius. Utalentowany raper i wokalista, który na rynku zadebiutował w 2013 roku i od tamtego czasu konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie. Przełomowym momentem okazał się dla niego piąty w dorobku album pod tytułem „ANTIHYPE” z 2017 roku, który został wydany w jego własnym labelu. Płyta w recenzjach i opiniach słuchaczy zyskała bardzo dobre oceny, niejednokrotnie lądując na podium podsumowań 2017 oraz „pokrywając się platyną”. To samo wyróżnienie otrzymały również dwa kolejne albumy Artysty, czyli „Wszystko co złe” oraz „Pierwszy Dzień Po Końcu Świata”. Aktualnie Sarius promuje swój najnowszy materiał, czyli „ANTIHYPE 2″.

FESTIWAL MUZYKA NAD NOTECIĄ odbędzie się 29 sierpnia 2021 roku na Stadionie Miejskim w Nakle nad Notecią (ul. Armii Krajowej 4). Start o godz. 15:00. Wstęp na wydarzenie jest darmowy!

Na wydarzeniu pojawi się mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 – możliwe będzie szczepienie bez wcześniejszej rejestracji. Spóźnialscy, którzy do tej pory nie spisali się będą mogli to zrobić odwiedzając punkt Narodowego Spisu Powszechnego.

UWAGA: zakaz wnoszenia alkoholu i opakowań szklanych. Na terenie Festiwalu obowiązuje regulamin imprezy masowej.

KORONAWIRUS:
– Na terenie Festiwalu dostępne będą płyny do dezynfekcji.
– Uczestnicy Festiwalu muszą posiadać materiały zakrywające usta i nos.
– Sugeruje się nie dotykanie oczu, nosa i ust.

Organizatorem wydarzenia jest Nakielski Ośrodek Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Partnerem wydarzenia jest Nakielski Sport. Na Festiwal Muzyka nad Notecią zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Szymon Niemczewski – Promocja Wydział Organizacyjny UMiG Nakło nad Notecią