Nakło nad Notecią: Festiwal Muzyki nad Notecią – 4 września 2022 roku

Największe muzyczne wydarzenie w Nakle nad Notecią powraca! 2. edycja Festiwalu Muzyka nad Notecią już 4 września 2022 roku. 6-cio godzinna dawka muzycznych doznań. 7 artystów/zespołów, a co za tym idzie 7 niesamowitych koncertów! Widzimy się 4 września na terenie przy ul. Noteckiej. WSTĘP JEST CAŁKOWICIE DARMOWY!

Pierwszą ogłoszoną artystką wydarzenia jest SARSA! To nie tylko wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim nietuzinkowa osobowość, której twórczość niezmiennie wyróżnia się na rynku muzycznym. Teledyski do jej utworów mają ponad 200 milionów wyświetleń. Od czasu platynowego debiutu z albumem „Zapomnij mi”, piosenki artystki wciąż nagradzano za sprzedaż i odsłuchania. Ostatnie single pokryły się potrójną platyną („Zakryj”) i podwójną platyną („Tęskno mi”). Pierwsze kroki stawiała na scenie alternatywnej. Jej zespół Fluktua zwrócił uwagę dziennikarzy Radiowej Trójki, czy Czwórki. Od tamtej pory obserwujemy ewolucję muzyczną Sarsy, a jej osobliwa barwa głosu wciąż intryguje, poszerzając grono odbiorców.

Po niespełna dwóch latach powraca w nowej odsłonie, z nowym materiałem muzycznym. We współpracy z Marcinem Borsem, Pawłem Smakulskim oraz Jackiem 'Budyniem’ Szymkiewiczem, tym razem zaskakuje nas nowym albumem RUNOSTANY, prosto z lasu, miejsca pełnego inspiracji. To płyta pełna rockowo-nostalgicznych dźwięków. To intymna opowieść o „przebudzeniu”, która porusza swoją autentycznością. Artystka inspiracji szukała w naturze, częste leśne spacery pozwoliły jej zwrócić się do siebie.

Kolejnym headlinerem FESTIWALU MUZYKA NAD NOTECIĄ jest… Jacek Graniecki, TDF, Fiodor, Biały Kieł, niekwestionowany król parkietu, featów i beefów, najnowszy członek Chillwagonu, którego wszyscy doskonale znacie jako TEDE!

Na scenie hip-hopowej aktywny od około 1994. Najpierw działając z warszawskim zespołem 1 Killa Hertz, który przerodził się Trzyha. Później przyszedł czas na Warszafski Deszcz. W roku ubiegłym 20-lecie obchodził jego debiutancki solowy album S.P.O.R.T. Od 2001 roku do dnia dzisiejszego wydał 18 oficjalnych wydawnictw, a także liczne utwory i mixtape’y. Stał się artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowału na polskiej liście przebojów OLiS. Choć lata lecą Jacek wciąż przeżywa swoją drugą młodość, udowadniając, że odnajduje się w nowych trendach, często samemu je kreując. Raper, influencer i youtuber – ostatnio tworzy serial internetowy pn. „Tedenovela”, którego nowe odcinki można oglądać w każdy piątek o godz. 16:20 na Tedewizji. Praca w telewizji nie jest mu obca, tak jak Wam z pewnością nie są obce programy „Bezele”, „Operacja Tuning” czy „Fabryka Gwiazd”. Założyciel wytwórni Wielkie Joł i właściciel marki odzieżowej PLNY Tekstylia.

O TDF’ie można byłoby pisać i pisać, ale zamiast tego proponujemy Wam udział w Festiwalu Muzyka nad Notecią, gdzie 4 września z pewnością nie zabraknie bangerów i hitów, które TEDE stworzył na przestrzeni lat! Pamiętajcie – WSZYSCY JESTEŚMY NWJ, dlatego unieście swoje NWJotki w górę!

Ostatniego z headlinerów Festiwalu Muzyka nad Notecią, który odbędzie się 4 września w Nakle nad Notecią, a którym jest… GRUBSON!

GrubSon to producent, raper, wokalista. Artystyczna droga którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym. Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy. „Holizm” oraz „Gatunek L”, zostały nominowane do „Fryderyka” w kategorii Album Roku Hip Hop. GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTub’a – jego piosenka „Na Szczycie” to pierwszy utwór hip-hopowy, któy zdobył ponad 100 mln wyświetleń!

Jesienią 2018 roku we współpracy z Przemkiem Corso ukazała się książka „GrubSon – na szczycie” , która w nawiązaniu do jego największego hitu, opowiada o tym… że szczytu nie ma, a ciężka praca nigdy się nie kończy. W 2019 roku przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze. To był dla GrubSona rok przełomowy – to właśnie wtedy odbyła się także specjalna trasa SENTYMENTALNIE TORU z okazji 10 lecia płyty ORS i 15 lecia działalności artystycznej. Na swoim koncie ma także aktorski debiut w produkcji TVN „1800 gramów”, do której również stworzył tytułową piosenkę w duecie z Anią Dąbrowską.

27.11.2020 ukazał się ostatni, szósty już studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule „AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE”, który powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem. Grubson, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno elektronicznej odsłonie. Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. „AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE” skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż. Od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków. Wszystko „zaprojektowane” precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym. Album promują single „UMYSŁ”, „EMOTIKONY” oraz „AKTUAL(NIE)LEPSZA WERSJA”. Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści: Mrozu, Marika, Jarecki, Paprodziad oraz Igor Herbut.

Pamiętajcie, że na pierwsze 100 osób, które przybędą na nasze wydarzenie czekają opaski festiwalowe. Koniecznie dołącz do wydarzenia na FB i zaproś swoich bliskich: KLIKNIJ TUTAJ!

Organizatorem wydarzenia jest Nakielski Ośrodek Kultury przy wyłącznym wsparciu Gminy Nakło nad Notecią.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią