Nakło nad Notecią: Kierowca toyoty stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

34-letni kierowca toyoty na trzy miesiące stracił prawo jazdy ponieważ w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie kierowca odpowie przed sądem.

Wczoraj (30.06.20) policjanci z nakielskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie gminy Nakło. Będąc w Ślesinie mundurowi zauważyli jadącą bardzo szybko toyotę. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca jechał przez obszar zabudowany o 55 km/h więcej niż zezwalają na to przepisy.

Policjanci zatrzymali toyotę do kontroli. Za jej kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, policjanci na okres 3 miesięcy zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami, a z popełnionego wykroczenia mężczyzna wytłumaczy się w sądzie, gdzie niebawem zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie.

Policjanci ponownie apelują do kierowców: Noga z gazu! Przypominają też, że nadmierna prędkość może być tragiczna w skutkach, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, szczególnie tych dotyczących ograniczeń prędkości.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne