Nakło nad Notecią: Kolejny regał bookcrossingowy dostępny!

We wtorek 15 czerwca przypadło  tegoroczne Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Stało się ono okazją do zaprezentowania kolejnego regału bookcrossingowego, który znajduje się w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle nad Notecią.

Jest to już drugi regał wystawiony przez nakielską bibliotekę. Znajduje się na nim ponad 90 książek o różnorodnej tematyce – od literatury obyczajowej, fantastykę,  po albumy i poradniki kulinarne.

Bookcrossing jest niekonwencjonalną formą popularyzowania książek i czytelnictwa. Polega na nieodpłatnym przekazywaniu literatury metodą „podaj dalej”. Bez żadnych formalności bierzesz i po przeczytaniu zostawiasz książki w miejscu publicznym lub w wyznaczonych do tego celu półkach czy regałach. Na stronie bookcrossing.pl można śledzić wędrówkę wybranej książki.

Pierwsi czytelnicy nakielskiej biblioteki mieli wczoraj po raz pierwszy okazję by skorzystać z oferty nowego regału bookcrossingowego. Zachęcamy wszystkich gorąco do odwiedzenia Filii Dziecięcej i korzystania z regału w myśl hasła promującego bookcrossing „Uwolnij książki, dziel się nimi z innymi!”

Autor: Mariusz Skoczek  PiMBP w Nakle nad Notecią