Nakło nad Notecią: Koncert zespołów Kaszmir i Starless

Wczoraj, 3 października 2021 roku w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył siękoncert młodych zespołów, które przeniosły odbiorców w przepiękny świat muzyki z pogranicza rocka, pop’u, a także piosenki poetyckiej i ballad.
Jako pierwszy zagrał zespół Kaszmir. Jest to nowe zjawisko na toruńskiej scenie muzycznej, zespół grający muzykę z pogranicza rocka i muzyki alternatywnej.
Zespół powstał w lutym tego roku. I pomimo tego, że da się ich określić gatunkowo, to muzyka, którą tworzą, jest eklektyczna i nietuzinkowa ze względu na ludzi, którzy w nim grają. To co ich wyróżnia to powrót do korzeni klasycznego rocka. W czasach muzyki pop, dance i electro, zespół Kaszmir wychodzi naprzeciw osobom, którym brakuje muzyki rockowej. Zespół składa się z 5 osób, a każda z nich wnosi do twórczości zespołu coś niepowtarzalnego i „od siebie”.
Skład zespołu przedstawia się następująco: Ewa Falkowska – wokal, Mateusz Lewandowski – gitara, Szymon Czarnecki – instrumenty klawiszowe/flet, Piotr Grzeliński – gitara basowa,
Kacper Woźniak – perkusja
Drugim zespołem, który tego dnia zagrał dla nakielskiej publiczności jest toruńska kapela Starless, z Martą Bejmą – wokalistką pochodzącą z Nakła nad Notecią. Zespół, jak sam o sobie mówi: „ Każdy z innego świata, ale za to ze wspólną pasją. Postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego w oparciu o poezję. Utworzyliśmy projekt w 2020 roku w dobie pandemii i działamy z zamysłem pokrzepienia i dodania pewnej eteryczności szarej rzeczywistości.” Podczas koncertu zaprezentowali materiał z debiutanckiego albumu Missing You
Skład zespołu przedstawia się następująco: Marta Bejma – wokal, Piotr Pryka – klawisze,
​Wojciech Kokociński – teksty, Piotr Pilarski – gitara klasyczna. Gościnnie wystąpiły: Marta Lutrzykowska – skrzypce, Asia Czerwińska – wiolonczela.
tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

 

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).