Nakło nad Notecią: Konkurs Fotograficzny „Wakacje z Panem Bogiem”

Za nami już prawie pierwszy miesiąc nauki szkolnej, jednak w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią dzieci jeszcze wspominają ten piękny czas wypoczynku. Jeszcze w czerwcu uczniowie zostali zaproszeni przez wolontariuszy Caritas i panią Kasię, opiekuna SKC do udziału w konkursie. Jego celem było przede wszystkim odkrywanie piękna Boga podczas wakacyjnych wyjazdów w kraju i za granicą. Do konkursu zgłosiło się aż 26 uczestników z klas II – VII. Wszystkie prace były wyjątkowe, piękne i niepowtarzalne. Każda z nich ukazywała niezwykłe miejsca kultu religijnego: sanktuaria, klasztory, katedry, ale również te małe przydrożne kapliczki i ukryte w lasach krzyże. Nie zabrakło także pięknych miejsc na świecie: w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji czy w Wielkiej Brytanii. Jury złożone z nauczycieli i wolontariuszy, miało niełatwe zadanie przy ocenie prac.                   We wtorek 19 września 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie dyplomów. Wszyscy zostali wyróżnieni i obdarowani nagrodami. Oto wyniki:

Kategoria „Wakacje z Bogiem w Polsce” kl. II-III

Miejsce I Wiktoria Amielucha II b i Bruno Kruczyński II a

Miejsce II Mateusz Bełka II b i Anastazja Rudnicka II c

Miejsce III Zofia Dorsz III c i Agata Śligowska II b

Kategoria „Wakacje z Bogiem w Polsce” kl. IV – VII

Miejsce I Lena Wiśniewska IV a i Karolina Nowicka VI a

Miejsce II Martyna Piszczek IV b i Filip Leks VII a

Miejsce III Amelia Nowak IV c i Nikodem Kawski V b

Kategoria „Wakacje z Bogiem za granicą

Miejsce I Liwia Szerul  II c  i Maja Dobosz VII a

Miejsce II Tymoteusz Kuropatwa II c

Miejsce III Lena Jasińska VI d

WYRÓŻNIENIA

Lena Janka III a, Maja Widawska II a, Nikola Janka V c, Maria Witkowska IV a, Nadia Wolarz IV a, Maja Stawarz IV a, Maksymilian Widawski VI a, Jacek Kęsy IV a, Hubert Hoffman VII c i Norbert Hoffman VI c.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratuluję.      Przed nami kolejny rok szkolny więc do zobaczenia na kolejnym konkursie.

 

Katarzyna Dobosz – organizator