Nakło nad Notecią: Kwalifikacja wojskowa 2021 rozpoczęta

Dzisiaj, 13 września 2021 roku na terenie powiatu nakielskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2021 roku. Na terenie działania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy w ubiegłym roku w powiecie nakielskim zdołano przeprowadzić kwalifikację wojskową, w pozostałych powiatach w związku z covid-19 kwalifikacje zostały przerwane bądź się nie odbyły. Dzisiaj, w rozpoczęciu kwalifikacji uczestniczyli: ppłk Andrzej Nieradko Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bydgoszczy, mjr Bogdan Lewandowski Szef Wydziału Rekrutacji WKU, Tadeusz Sobol starosta nakielski. Tomasz Miłowski wicestarota, przedstawiciele wojsk obrony terytorialnej, pracownicy urzędów gmin zajmujący się sprawami wojskowymi, osoby zajmujące się sprawami kancelaryjnymi i ewidencyjnymi, przedstawiciele WKU.

Jako pierwsi przed obliczem Powiatowej Komisji Lekarskiej, której dzisiaj przewodniczył dr Michał Czerebiej stanęli młodzi mężczyźni z terenu gminy Nakło nad Notecią. Z gminy Nakło nad Notecią wezwanych zostało 124 mężczyzn rocznika podstawowego, 11 mężczyzn roczników starszych oraz 2 kobiety.

Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej mieści się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią przy ul. Dąbrowskiego 50.

tekst: Zbigniew Kubisz

zdjęcia: Dariusz Górzyński

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).