Nakło nad Notecią: Międzyszkolny konkurs „Spotkanie z Ludolfiną” w Ślesinie

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki. Pierwsze obchody tego  święta  odbyły się w 2020 roku. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Ciągły rozwój, odkrycia i wynalazki wzmagają apetyt naukowców i odbiorców. Niejednokrotnie są to zagadnienia trudne, które wystarczy przedstawić w uproszczonej formie, żeby wzbudzić zainteresowanie i rozpalić ciekawość.

Z tej okazji nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zorganizowali kolejną już edycję konkursu skierowanego dla uczniów kl. 4 – 8. Zadaniem uczniów z klas czwartych i piątych było napisanie wiersza o liczbie pi. Natomiast starsi uczniowie mieli za zadanie wykonanie lapbooka na temat Ludolfiny. W konkursie wzięli udział uczniowie z:  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Występie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, łącznie pojawiło się 25 prac. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe i interesujące dzieła, jury miało trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców.

Na podium stanęli:

w kategorii: Międzyszkolny Konkurs Literacko – Matematyczny – wiersz o Ludolfinie

1 m. Mateusz Grabarz – ZSP Występ

2 m. Karina Hapka – ZSP Paterek

3 m. Lena Kawała – ZSP Paterek, Filip Hojka – ZSP Ślesin

w kategorii: Międzyszkolny Konkurs na lapbooka – „Liczba Pi fascynuje od czasów starożytnych do dziś”

1 m. Mikołaj Woźniak – ZSP Ślesin, Amelia Misiura – ZSP Paterek

2 m. Maja Jasińska, Oliwia Lipkowska, Maja Wyrostek, Nadia Przybylińska – ZSP Paterek

3 m. Karolina Świtalska, Anna Warzybok, Anna Brzezińska, Anna Koniec, Jagoda Wójcik – ZSP Paterek

wyróżnienie: Zuzanna Makowska – ZSP Paterek, Remigiusz Skonieczny – ZSP Występ

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy, inwencji twórczej, pracowitości, talentu plastycznego i pomysłowości. Serdeczne podziękowania należą się również nauczycielom, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie: p. Katarzynie Domek – ZSP Występ, p. Kamili Skubiszewskiej – ZSP Paterek i p. Donacie Budziak – ZSP Paterek. Zapraszamy za rok na kolejną edycję.

 

mgr M. Mistrzak, mgr K. Skiba