Nakło nad Notecią: „Moje fascynacje” – prace Katarzyny Nowak i Anity Suchomskiej

533

Wypożyczalnia książek dla dorosłych przy ulicy Dąbrowskiego 20 zaprasza lokalnych artystów, pasjonatów sztuki i kolekcjonerów do prezentowania swojej twórczości i zbiorów w oknach wystawowych nakielskiej biblioteki. Udostępniamy je dla Państwa nieodpłatnie, promując tym samym sztukę i osiągnięcia osób, które chcą się nimi podzielić z mieszkańcami Nakła nad Notecią.

Na początek prezentujemy dwie wystawy prac nakielanek. Kolekcja chust, autorstwa pani Katarzyny Nowak oraz rysunki pani Anity Suchomskiej.

Chusty wykonane są na szydełku i na drutach – większość z włóczki bawełniano-akrylowej, z motków, w których kolor przechodzi płynnie z jednego w drugi. Każda chusta wykonana jest wg odrębnego wzoru – zaprezentowane to m.in.: Strzałka, Simple, Lawendowe pole i Warkoczowa.

Rysunki Anity Suchomskiej przedstawiają Nakło nad Notecią nocą. Autorka urodzona w 1996 r. w Więcborku, od trzech lat jest mieszkanką Nakła nad Notecią. Już od najmłodszych lat przejawiała zdolności plastyczne. Studiowała malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Tematem najczęściej pojawiającym się w jej pracach są widoki miasta nocą i zwierzęta, a zwłaszcza koty. Jej ulubione techniki to pastele olejne, szkice białą kredką i asamblaż. Interesuje się również kosmosem i niewyjaśnionymi zjawiskami.

Osoby zainteresowane ekspozycją swoich prac zachęcamy do kontaktu:

Wypożyczalnia książek dla dorosłych ul. Dąbrowskiego 20/22, 89-100 Nakło n. Not. tel. (52) 386-08-65 e-mail: wypozyczalnia@biblioteka-naklo.pl

Mariusz Skoczek – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią